До кримінальної відповідальності притягуються три групи браконьєрів, які винищували рибу "електровудками"
Прокуратура Ріпкинського району направила до суду обвинувальний акт стосовно двох браконьєрів, які на озері Клубівське, яке є затокою р. Сож, влітку минулого року були затримані при здійсненні добувного рибного промислу за допомогою електроструму.

Один із обвинувачених, рухаючись по воді на гумовому човні, за допомогою забороненого знаряддя — «електролову» — здійснював незаконний вилов і масове знищення риби безпосередньо. Інший, приїхавши разом зі своїм спільником, знаходився на березі озера і координував дії товариша за допомогою радіостанції. На момент затримання цими особами було виловлено 8 сомів.
Дії кожного зі спільників в обвинувальному акті кваліфіковано за ч. 2 ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним добувним промислом).
Санкція статті передбачає штраф від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Окрім покарання браконьєри зазнають суттєвих матеріальних втрат, відшкодовуючи до бюджету завдану рибному господарству України шкоду згідно з діючими таксами (у даному випадку за кожного сома по 425 грн).
Зараз прокуратурою Ріпкинського району здійснюється процесуальне керівництво ще у 2 кримінальних провадженнях за фактами незаконного вилову риби за допомогою електростуму. В одному з них мова йде про факт, коли підозрювані особи виловили 61 сома, в іншому — 11 сомів, 7 лящів та 1 язя.
Прокуратура району буде наполягати на реальному позбавленні волі осіб, які здійснювали незаконний вилов риби, оскільки застосування електроструму є способом масового знищення риби.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).