Прокуратурою доведено в суді вину вбивці, який намагався перекласти її на розумово відсталого спільника
Ніжинська міжрайонна прокуратура довела в суді вину двох осіб у вбивстві, скоєному на березі річки біля села Григоро-Іванівка Ніжнинського району. Жертвою вбивства став місцевий житель у стані сильного алкогольного сп’яніння. Його було знайдено ще живим, але навіть у реанімаційному відділенні лікарні врятувати не вдалося.
Експертами встановлено, що жертві злочину завдано близько шести ударів тупим предметом в область голови та близько трьох — в область кінцівок, а потім — сім ударів ножем по передній поверхні тулубу.
Двоє односельців загиблого, які тоді випивали разом із ним на березі річки, стали обґрунтовано підозрюватись у скоєнні цього злочину. Знайдено їх одяг зі слідами крові вбитого та зібрано інший матеріал, який в подальшому досліджувався експертами. За їх висновком, розташування слідів на одязі та речовина під нігтями загиблого свідчать про його боротьбу з одним із підозрюваних.
Але саме він під час слідства змінив свою покази на такі, нібито вбивство скоїв інший, а він лише розбороняв їх бійку. У суді цієї версії дотримувалися вже обидва обвинувачених.
Попри це, суд критично поставився до таких тверджень, оцінивши надані державним обвинуваченням докази. А вони в сукупності узгоджуються з більш ранніми показами підозрюваних. Згідно з ними той, хто став заперечувати свою вину, не просто завдавав удари ножем, а наказав іншому нанести потерпілому ножове поранення, пообіцявши, а потім і виконавши власноруч «контрольний удар».
Суд врахував, що спільник цієї особи має легку розумову відсталість, проте міг усвідомлювати свої дії та керувати ними.
Обох подільників визнано винними у скоєнні умисного вбивства за попередньою змовою групою осіб (п. 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України). Співучаснику злочину, який «добивав» пораненого, але потім намагався перекласти всю відповідальність на іншого, призначено покарання у виді позбавлення волі на 14 років. Його спільника позбавлено волі на 12 років.
Останні новини Чернігівщини
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області презентували сервіс податкового супроводу ветеранського підприємництва 12:25
Сьогодні у Чернігові в Офісі податкових консультантів презентували нову послугу для захисників та захисниць України - податковий супровід ветеранського підприємництва.
Земельні питання, підготовка до опалювального сезону та міжнародна співпраця: підсумки 47-ї сесії 10:04
В суботу, 2 травня, відбулася 47-ма сесія Чернігівської міської ради VIII скликання. Участь у пленарному засіданні взяли 28 депутатів і депутаток.
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 10:01
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинула неповнолітня.
4 травня: цей день в Україні і світі 09:59
День 1531 Російська агресія - Day 1531 Russian aggression