Борги за газ на Чернігівщині за рік збільшилися в чотири рази
Загальна сума заборгованості за газ в Чернігівській області до 1 серпня 2015 року зросла майже до 89 млн грн. У порівнянні з 1 серпня 2014 року неплатежі збільшилися вчетверо.

Значна частина заборгованості за газ сформована через затримку платежів побутовими споживачами - на них припадає 76 млн грн. боргів. Решта 12,5 млн грн. - це борг бюджетних установ.
Особливістю 2015 року є те, що влітку борги за газ ростуть, хоча раніше в цей період споживачі прагнули погасити накопичені за зиму борги. На думку фахівців ПАТ «Чернігівгаз», причинами зростання неплатежів є, з одного боку, різке підвищення цін на газ в квітні, а також істотне зниження платоспроможності населення.
«Ми бачимо, що підвищення ціни на газ виявилося непідйомним тягарем для багатьох родин. Щодня спілкуючись зі споживачами, ми чуємо численні нарікання. Тому радимо всім малозабезпеченим людям звертатися за субсидіями», - говорить перший заступник голови правління ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко.
Субсидії на Чернігівщині вже призначені більше 83 тис. сімей. За підрахунками місцевого управління соцзахисту населення, всього на отримання державної допомоги в області можуть претендувати 250 тис. домогосподарств.
Неплатежі за газ не залишають газопостачальним компаніям іншого шляху, як відключати несумлінних споживачів, після відповідного попередження. Вже відключені від газу понад 3,7 тисяч домогосподарств, ще 839 попереджені про можливе відключення. Що стосується відновлення газопостачання відключеного будинку, то воно можливе лише після повного погашення боргів і додатково - оплати робіт, пов'язаних з відключенням, а потім підключенням поставок газу.
Що стосується боргів «бюджетників», то в основному це неплатежі, які накопичилися до 1 липня 2015 року перед ПАТ «Чернігівгаз». Якщо до початку опалювального сезону установи, а це переважно заклади освіти, не виплатять облгазу борги, підключення їхніх котелень буде неможливим.
Окрім цього, бюджетним організаціям для подальших поставок газу необхідно укласти договори з новим постачальником ТОВ «Чернігівгаз Збут», поява якого продиктована нормами закону «Про ринок природного газу» (у зв'язку з розподілом функцій постачання і транспортування газу). Для укладення договору необхідно провести тендер, а це справа не одного тижня.
«Зараз з 600 «бюджетників» області 409 не уклали договору на поставку газу. Без договору у «Чернігівгаз Збуту» немає підстав виставити рахунок, а «Чернігівгаз» не має права приймати платежі за поставку. У той же час газ деяким бюджетникам поставляється, що веде до зростання боргів, у тому числі, по ланцюжку - і перед «Нафтогазом України», - сказав директор компанії «Чернігівгаз Збут» Іван Луста.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.