Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:52:06

В органах та установах УМВС України у Чернігівській області виявлено порушення прав затриманих

18.08.2015   15:08Агенцiя

Моніторингова група у складі регіонального координатора зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області Алли Лепехи та представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктора Тарасова та Тухана Едієва перевірила стан дотримання прав людини в Бахмацькому та Куликівському районних відділах УМВС.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Монітори відзначили, що облаштування відвіданих ізоляторів тимчасового тримання не відповідає міжнародним та національним стандартам.

В ході моніторингового візиту основна увага зверталась на вжиті керівниками установ заходи щодо запобігання катуванням та іншим видам неналежного поводження. Під час спілкування з особами, які на момент візиту тримались в ізоляторах тимчасового тримання,  скарг на застосування до них незаконних методів  проведення  дізнання, здійснення протиправних дій (нічних допитів, побиття) не надійшло.

Водночас, під час перевірки виявлено низку порушень. Зокрема, в ізоляторах тимчасового тримання вікна камер не обладнані кватирками із замками для вентиляції; припливно-витяжна вентиляція неспроможна забезпечити належний температурний режим і, як наслідок, у камерах задуха. Обладнання камер застаріле, не відповідає сучасним вимогам; площа ліжок, лав, табуреток менша за передбачену стандартами. В ІТТ Куликівського РВ відсутні радіодинаміки, дошки на стіні біля ліжок, гаряча вода в камерах. Санітарний стан санвузлів – незадовільний, право на побачення не дотримується. В ІТТ Бахмацького РВ камери не обладнані настінними шафами для зберігання продуктів харчування і предметів особистої гігієни утримуваних осіб. Ведення документообігу не відповідає встановленим формам. Не призначені особи, відповідальні за надання домедичної допомоги затриманим (доставленим) особам. Відсутній перелік закладів охорони здоров’я, де впроваджена замісна підтримувальна терапія. Не дотримується право на приватність, на побачення.

У Куликівському райвідділі відсутній вільний доступ до книги скарг та пропозицій для відвідувачів та людей з  особливими потребами.

Під час перевірки переважна більшість опитаних працівників зазначених підрозділів виявила низький рівень обізнаності з питань прав людини та заборони катувань, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження.

Повний перелік порушень та недоліків, виявлених у кожному з відвіданих місць несвободи, разом із відповідними рекомендаціями буде направлено до перевірених органів внутрішніх справ та Міністерства внутрішніх справ України.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.