Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 липня, 18:07:29

Площу авіаторів у Чернігові відкрили професійні пілоти. ФОТО

15.08.2015   16:17

Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків – найпотужніша і найіменитіша льотна школа на теренах колишнього СРСР. Але здобутки училища, як і країна, в якій воно було створене – вже історія. Щоб увічнити славу випускників та всіх авіаторів, причетних до чернігівської школи, сьогодні урочисто відкрито Площу авіаторів – біля монументу військового літака МіГ-21 на вулиці Стрілецькій.

Випускники ЧВВАУЛу – герої Союзу та України, льотчики, космонавти, випробувачі й керівники. Понад вісім тисяч льотчиків-винищувачів, серед яких тринадцять космонавтів, вимуштрувало чернігівське училище.

«Навіть в останні роки роботи ЧВВАУЛ вражав масштабом», – пригадує колишній курсант училища, голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч. «Уявіть, навчання одного пілота коштувало бюджету близько 4500000 радянських рублів, – таким чином голова ОДА відповів журналістам на питання, чи є перспектива відновлення училища. – Тому, – продовжив голова, – у такому вигляді училища вже точно не буде. Але ми плекаємо надію на відновлення військової авіації на Чернігівщині. Для цього лобіюємо це питання на рівні Києва і активно співпрацюємо з Державним науково-випробувальним центром, який минулоріч переїхав із Феодосії до Чернігова», – сказав голова ОДА.

Для участі у відкритті Площі авіаторів, урочистому шикуванні та зустрічі випускників до Чернігова прибули більше сотні пілотів-випускників із п‘ятдесятих до дев’яностих років минулого століття. Офіцери-екс-керівники училища, ветерани і просто випускники по-чоловічому раділи зустрічі та згадували часи, коли їм відкривалося небо.

Хоча стан справ у галузі військової авіації дає не багато підстав для гордості, проте пілоти вірять у перспективу. А ті з них, хто зараз інструктує молодь, запевняють: наші хлопці повні запалу і снаги, школу не втрачено, а отже – майбутнє є.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині у липні дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка

На Чернігівщині у липні дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка 16:20

Це відрізок дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка поблизу села Манжосвіка, що під Прилуками.

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття 13:54

У Чернігові на вулиці Хлібопекарській 28 липня працівники підрядної організації "ШБУ-14" завершували поточний середній ремонт дороги - вкладали верхній шар асфальтобетонного покриття.

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року 13:31

У січні–червні 2021р. вантажообіг підприємств транспорту становив 521 млн.ткм, що на 8% більше від обсягу січня–червня 2020р.

Президія обласної ради сформувала порядок денний чергової сесії

Президія обласної ради сформувала порядок денний чергової сесії 13:23

Після роботи в постійних комісіях представники депутатського корпусу сьогодні зібрались на засідання президії обласної ради, яке провела голова обласної ради Олена Дмитренко.

В Чернігівській обласній прокуратурі підведено підсумки роботи у першому півріччі  2021 року

В Чернігівській обласній прокуратурі підведено підсумки роботи у першому півріччі 2021 року 13:11

Під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини проведено нараду, на якій підведено підсумки роботи органів прокуратури регіону у першому півріччі 2021 року, обговорено шляхи підвищення ефективності їх діяльності, визначено першочергові завдання на наступний період.