Ситуація з захворювання свиней на африканську чуму в області контрольована
На цьому наголосив перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич 14 серпня під час прес-конференції щодо епізоотичної ситуації в області. Він також повідомив, що організовану роботу на Чернігівщині щодо ліквідації спалахів захворювання свиней на африканську чуму (АЧС) відзначено Прем’єр-міністром України.

На сьогодні в області, за інформацією Леоніда Сахневича, налічується 10 неблагополучних районів на АЧС. За результатами проведених заходів було вилучено 349 голів свиней. Останній спалах небезпечної хвороби виник у селі Городище Менського району.
Як повідомив заступник начальника Головного управління ветеринарної медицини в області Юрій Павлішен, вірус АЧС абсолютно безпечний для людини і не несе жодної загрози життю і здоров’ю. Однак захворювання може мати важкі економічні наслідки для країни. Саме тому заходи з ліквідації АЧС досить жорсткі. Так, про випадки, які виникають на території тієї чи іншої області, повідомляється як мінімум 180 країнам світу – членам Міжнародного епізоотичного бюро. Ці країни невідкладно вживають заходів щодо профілактики АЧС. Як наслідок — можливість введення заборони експорту продукції тваринництва і рослинництва, зокрема фуражного зерна.
Така ситуація з АЧС не тільки на Чернігівщині. На сьогодні в державі зареєстровано 18 випадків АЧС у Чернігівській, Рівненській, Житомирській, Київській, Сумський та Полтавській областях. Безумовно, географічне положення Чернігівщини, велика кількість лісів, гарна кормова база для диких кабанів — усе це збільшує ризики поширення захворювання. Адже популяція дикого кабана в області налічує близько 3 тисяч голів.
Спеціальної профілактики цього захворювання в світі не існує. Тому у разі виявлення випадків АЧС діють відповідно до розробленої інструкції. Визначаються межі епізоотичного осередку, загрозливої зони, зони нагляду та розпочинається виконання заходів із ліквідації хвороби в самому осередку.
Наразі ж ситуація знаходиться під пильним контролем ветеринарної служби. Проводиться постійний моніторинг, депопуляція (відстріл) диких свиней (з осені минулого року, наприклад, відстрілено більше 400).
Проте, чи не головним заходом безпеки, за словами Юрія Павлішена, залишається дотримання господарями свійських тварин елементарних санітарно-гігієнічних правил. Серед них — заборона доступу інших людей до приватних господарств, застосування дезкилимків, утримання від вигулу свиней тощо.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.