Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 жовтня, 15:07:42

Податкова реформа в Україні. В режимі веб-зв’язку...

14.08.2015   08:06Агенцiя

Про перспективи та нагальні завдання в процесі реалізації податкової реформи йшлося під час експертної зустрічі з представниками Міністерства фінансів України, що проходила 13 серпня.

В режимі веб-зв’язку на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів мали з фахівцями Мінфіну мали можливість поспілкуватися представники Чернігівської ОДА, Головного управління Державної фіскальної служби в Чернігівській області та громадських організацій. Окрім Чернігова, в обговоренні брали участь експерти з Дніпропетровська, Львова, Одеси, Полтави та Харкова.

Одним з ключових завдань реформи має бути перехід від наглядово-каральної функції фіскальних органів до обслуговуючої у нарахуванні та проведенні сплати податків. На думку експертів, ситуація у вітчизняній системі оподаткування вже давно не задовольняє інтереси як держави, так і безпосередніх виробників товарів та послуг. Війна на Сході України, окупація частини її території, скорочення експорту та тіньова економіка зумовлюють значні втрати фінансових надходжень до державного бюджету. В свою чергу, для платників податків серйозні проблеми створюють нестабільність та непрогнозованість податкового законодавства, значне навантаження на заробітну плату, великий перелік податків, нерівномірність оподаткування та заплутаний механізм їх оплати.

З цього приводу учасники зустрічі висловили ряд пропозицій щодо виправлення існуючих протиріч. Серед них – скорочення наявного переліку податків, спрощення механізму їх оплати, зокрема, шляхом впровадження електронних сервісів для платників податків та відкритого доступу до відповідної інформації. Зменшення податкового навантаження на заробітну плату дозволить вивести з її тіні та легалізувати значну кількість робочих місць.

Також представники з регіонів запропонували ряд інших джерел для отримання податків (право на користування природними ресурсами, видобуток корисних копалин, оподаткування тимчасових споруд тощо). Наостанок учасники зустрічі наголосили, що податкова реформа не має проходити відокремлено від процесів децентралізації, бюджетної, пенсійної реформ та інших змін в економіці та державному будівництві.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини викрила мережу продажу COVID-сертифікатів невакцинованим громадянам

Поліція Чернігівщини викрила мережу продажу COVID-сертифікатів невакцинованим громадянам 13:58

Поліцейські викрили у Чернігові групу осіб, які створили незаконну схему з продажу COVID-сертифікатів без проходження вакцинації. Зловмисники за плату вносили дані клієнтів до Електронної системи охорони здоров’я. Лише за останніх два місяці злочинний прибуток перевищив 500 тисяч гривень.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:55

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Досі залишається без відповіді багато питань, пов’язаних з проходженням опалювального сезону

Досі залишається без відповіді багато питань, пов’язаних з проходженням опалювального сезону 11:47

26 жовтня під час розширеної наради з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко повідомив, що вже у грудні в Чернігові можуть виникнути проблеми з централізованим опаленням.

«Велика реставрація» у Качанівці: альтанку Глібова рятують від руйнування

«Велика реставрація» у Качанівці: альтанку Глібова рятують від руйнування 11:42

Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» — учасник проєкту «Велика реставрація» у межах президентської програми «Велике будівництво».

Поліцейський з Чернігівщини переміг на Чемпіонаті світу з гирьового спорту

Поліцейський з Чернігівщини переміг на Чемпіонаті світу з гирьового спорту 10:57

Співробітник сектору реагування патрульної поліції з Бобровиці Євген Каліберда посів перше місце на Чемпіонаті світу з гирьового спорту, що проходив з 21 по 24 жовтня у Будапешті, Угорщина.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини