Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 жовтня, 11:30:01

Чернігівські лікувальні заклади звинувачують у корупції. ВІДЕО

14.08.2015   07:57Агенцiя

Про це заявили представники громадської організації «Інститут аналітики і адвокації», які досліджували витрачання нашими лікарнями благодійних внесків від пацієнтів.

Соціологічні дослідження показали, що значний відсоток коштів від благодійників йде невідомо куди. На це питання дають відповідь очільники лікарень. Сьогодні вони зустрічалися з представниками громадської організації, яка перевіряла фінансові потоки фондів благодійних внесків.

Громадська організація «Інститут аналітики та адвокації» перевірила 12 українських лікувальних закладів щодо витрачання благодійних внесків від пацієнтів. Результати, м’яко кажучи, не дуже втішні. 60% фінансових пожертв десь пропадають і лише 13% йдуть на потреби лікувальних закладів. Як показали соцдослідження, 87% людей не вважають нашу медицину безкоштовною.

У Чернігові громадська організація перевіряла роботу фондів благодійних внесків чотирьох лікувальних закладів – першої, другої і третьої міських лікарень, а також обласної. На потреби цих лікувальних закладів перераховано всього 25% із загальної суми надходжень. Медики пояснюють нібито зникнення іншої частини благодійних надходжень тим, що не всі пожертви від хворих отримують у вигляді грошей. А дослідження, проведене громадською організацією, піддають критиці.

Громадська організація приймає критику і пропонує співпрацювати, аби витрати благодійних надходжень від пацієнтів до лікувальних закладів були прозорими і чесними. Наші медики тільки «за».

До речі, представники громадської організації озвучили і соцопитування, проведене між пацієнтами наших лікарень. До тисячі гривень на лікування у медзакладах витрачає майже 60% опитаних хворих, і 10% — це ті, хто платив за лікування понад п’ять тисяч гривень. 33% чернігівців сказали, що «дякують» лікареві за послуги грошима, 24% — цукерками, 7% — подарунками. Майже 40% опитаних вважають найдорожчими послуги стоматологів. 74% хворих висловилися за страхову медицину.

 

Останні новини Чернігівщини

З 1 листопада 2021 року на Чернігівщині діє заборона на лов водних біоресурсів на зимувальних ямах 10:16

З метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання, відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Чернігівській області від 18.10.2021 № 134-од, з 1 листопада 2021 року до початку весняно - літньої заборони, забороняється будь-який вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах в осінньо-зимовий період 2021 – 2022 років.

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса 10:08

25 жовтня о 10:57 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про те, що на території автокооперативу "Авіатор" по вул. Брюховця, 22 в м. Ніжині виявлено металевий предмет, схожий на вибухонебезпечний. На нього натрапили місцеві мешканці під час проведення земляних робіт біля власних гаражів.

 Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги

Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги 10:04

Чернігівською окружною прокуратурою в інтересах держави в особі Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району внесено позовну заяву до Чернігівського районного суду до приватних осіб про знесення самочинного будівництва та звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок.

 На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости

На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости 09:57

Продовжуються підготовчі роботи до капітального ремонту штучних споруд на автодорозі Р-56 Чернігів - Пакуль - Славутич - КПП "Чорнобиль". Оновити планується три мости: два на ділянці за с. Михайло-Коцюбинське та один поблизу с. Пакуль. На всіх трьох мостах завершені роботи по спорудженню тимчасових об'їзних доріг. Стару переправу поблизу села Пакуль вже почали демонтувати.

Податкові ризики: як не потрапити до перевірки

Податкові ризики: як не потрапити до перевірки 09:50

Заступниця начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Ольга Корнієвська проінформувала щодо результатів роботи податкового аудиту на Чернігівщині та пояснила, на що звернути увагу платникам, щоб уникнути податкових ризиків у діяльності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини