Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 лютого, 00:20:22

За легалізацію злочинних доходів посадять до в’язниці

11.08.2015   15:58Агенцiя

Пріоритетними напрямками роботи в Головному управлінні ДФС у Чернігівській області у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, є боротьба з розкраданням державних коштів та їх легалізацією, заходи щодо виявлення правопорушень при витрачанні коштів підприємствами на державні закупівлі.

Легалізація є злочинною діяльністю по виведенню «брудних» коштів зі  сфери «тіньового» капіталу і введення їх у законний обіг. Для цього використовуються слабкі сторони фінансової системи. Легалізація незаконних доходів загрожує національній безпеці, вітчизняній економіці. Такі кошти нерідко використовуються для фінансування тероризму.  Крім того, це  негативно впливає на міжнародний імідж України.

Як повідомила начальник відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Лариса Сич, у поточному році за матеріалами співробітників їхнього підрозділу обліковано 20 кримінальних правопорушень в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. З них 17 кваліфікуються за предикатними злочинами, 3 – за іншими статтями Кримінального кодексу України. Зокрема, у квітні відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації).

Слід пам’ятати, що за легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом, статтею 209 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність.

Останні новини Чернігівщини

Вчинив підрив вибухівки на замовлення: поліція повідомила про підозру зловмиснику, причетному до вибуху в Чернігові

Вчинив підрив вибухівки на замовлення: поліція повідомила про підозру зловмиснику, причетному до вибуху в Чернігові 19:00

В ході документування з викриття причетних до підпалів і вибухів у Чернігові, поліцейські управління карного розшуку та слідчі слідчого управління обласної поліції встановили причетність мешканця Дніпропетровщини до підриву вибухівки на території приватного будинку.

 Простір довіри без бар’єрів: у Прилуках діє Центр ментального здоров’я

Простір довіри без бар’єрів: у Прилуках діє Центр ментального здоров’я 18:56

Турбота про внутрішній стан в умовах сьогодення стала такою ж важливою, як і фізична безпека.Комплексну психосоціальну підтримку жителі Прилуцької громади можуть отримати в Центрі ментального здоров’я, що функціонує на базі центральної міської лікарні.

Екскаватори, бульдозери та навантажувачі на службі громади: масштабна допомога від Японії 18:53

Автопарк комунальної техніки Чернігова поповнився сучасними екскаваторами, фронтальними навантажувачами та бульдозерами. Ці машини не просто оновлюють парк, а суттєво підвищують здатність міських підприємств виконувати роботи з благоустрою, ремонту та обслуговування інфраструктури.

Надзвичайні події в області за останню добу 13:31

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Чотири маршрути можуть припинити роботу: місто звернулося до МВА

Чотири маршрути можуть припинити роботу: місто звернулося до МВА 10:39

10 лютого 2026 року перевізник ТОВ «Епітранс» офіційно повідомив управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міської ради про намір з 1 березня 2026 року припинити обслуговування автобусів на маршрутах №20, 22, 29 та 31.