Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 вересня, 12:19:00

В обмудсмена заявляють про трудове рабство, антисанітарію та аномальну смертність у Левоньківській психіатричній лікарні

25.07.2015   09:15Агенцiя

Умови перебування та лікування в Левоньківській психіатричній лікарні (с. Левоньки Жукотківської сільради Чернігівського району за 40 км від облцентру) не відповідають навіть мінімальним стандартам, повідомляє уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська з посиланням на результат візиту до закладу працівників департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму та громадських моніторів.

Як зазначено в повідомленні, частина пацієнтів безкоштовно працює по 7-11 годин на господарстві при лікарні (корівники, городи, майстерні), що є експлуатацією: працетерапія не може тривати так довго, крім того, в штатному розкладі немає фахівців із реабілітації. "Це не лікування, а трудове рабство. У цій лікарні розклад дня побудований для корів, а не для хворих", - зазначила голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик, яка брала участь у моніторинговому візиті.

При цьому свої пенсії пацієнти або їхні рідні віддають медперсоналу; за ці кошти оплачуються не лише продукти (на харчування пацієнтів виділяється 6,56 грн на день), а й потреби лікарні, зокрема, ремонт, придбання, прання та лагодження білизни, при тому, що в штаті є шваля, яка отримує зарплату. Приміщення лікарні потребують ремонту.

У лікарні на час візиту було 133 пацієнти, з них 16 недієздатні; є люди, які там перебувають по 20-30 років, хоча мають бути в психоневрологічному інтернаті. У палатах перебувають по 20 осіб, площа на одне ліжко становить 2,2 кв. м за стандарту не менше ніж 6 кв. м на людину, що менше, ніж у колонії.

Туалетом у відділеннях може користуватися лише персонал, пацієнти користуються туалетом на вулиці, при цьому на 70 чоловіків є лише один туалет без дверей на двох осіб. Для миття є лише одна душова кабіна і ванна; чоловіків миють раз на десять днів, жінок - раз на сім днів. "Хворі не мають можливості почистити зуби, тому що у них немає зубних щіток. На думку персоналу, це зайве, тому що "у них і зубів-то немає", - йдеться в повідомленні.

Постільна білизна дуже брудна, подушки чорні і засалені, при цьому на складі лежить нова і чиста білизна, яка не використовується. "Це означає, що або не миють людей, або не перуть білизни", - зазначила працівниця департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму секретаріату омбудсмена Олена Темченко.

Фінансування на медикаменти становить 3,56 грн на добу на людину, як наслідок - у лікарні використовують лише дешеві ліки: нейролептики першо-другого покоління. "У цих умовах навряд чи можливо добитися прогресу в стані здоров'я пацієнтів. Тому не дивно, що смертність у лікарні висока - в жіночому відділенні за минулий рік вона становила 11%", - йдеться в повідомленні.

За результатами моніторингу готуються акти реагування омбудсмена, які буде направлено керівництву Міністерства охорони здоров'я, Генеральної прокуратури та Чернігівської обласної державної адміністрації. "Такі заклади не повинні існувати у XXI столітті. Там порушені всі мінімальні стандарти поводження з людьми. Здається, персонал навіть за людей їх не вважає, реагуючи на наші зауваження словами: "Що ви хочете: вони ж психічно хворі!", - зазначила Т.Печончик.

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.