Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 13:48:41

Підприємці Чернігівщини отримали змогу подавати електронну декларацію про відходи

23.07.2015   08:04Агенцiя

Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації за підтримки Чернігівської торгово-промислової палати презентовано електронну послугу: он-лайн реєстрацію декларації про відходи.

Відкриваючи захід, перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич зазначив, що сьогодні влада намагається буди ближчою до громадян.

— Уряд країни намагається зробити свою роботу більш прозорою та зрозумілою для населення. Запровадження електронної реєстрації звітності про відходи направлене на підвищення довіри до органів влади за рахунок спрощення процесу отримання послуг суб’єктами господарювання, — зазначив Леонід Сахневич.

Як повідомила директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Катерина Тканко, з 1 липня Міністерством екології та природних ресурсів України запроваджено послугу електронного подання декларації про відходи. У пілотному режимі вона працюватиме у Чернігівській області. А до кінця року планується охопити всю Україну. Тож суб’єкти господарювання, діяльність яких призводить до утворення відходів, мають змогу першими оцінити переваги та недоліки в роботі нового сервісу.

Відтепер, заповнивши необхідні форми на сайті Міністерства екології та природних ресурсів, в онлайн-режимі можна задекларувати від 50 до 1000 умовних одиниць відходів. Розрахувати ці одиниці можна самостійно за спеціальною формулою тут же, використавши електронний калькулятор. Декларація посвідчується електронним цифровим підписом — таким же, який використовується для електронної звітності в органах фіскальної служби. Якщо ж обсяг відходів перевищує 1000 умовних одиниць потрібно брати спеціальний дозвіл. Втім, вже опрацьовується надання і такого дозволу в електронному форматі. Якщо ж у підприємства менше 50 умовних одиниць відходів — ні декларація, ні дозвіл не потрібні.

На сайті Мінпророди та на сайті Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА викладено і покрокову інструкцію щодо подання декларації в електронному вигляді. Паралельно залишається можливість подавати звітні документи і у паперовому вигляді. Їх приймають у центрах надання адміністративних послуг та у Департаменті екології та природних ресурсів ОДА.

Важливо, що до кінця 2015 року декларуються відходи, вироблені підприємствами протягом минулого, 2014 року. У разі недотримання термінів декларування суб’єкти господарювання нестимуть адміністративну та дисциплінарну відповідальність.

У разі виникнення питань та зауважень щодо роботи он-лайн сервісу, всі зацікавлені особи можуть звернутися до Департаменту екології та природних ресурсів ОДА за телефоном: (0462) 4-10-50.

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.