Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 13:11:15

З платниками податків інспекцією укладено 62 угоди про розстрочення грошових зобов’язань

23.07.2015   07:48

Не сплатив вчасно податки – маєш негативні наслідки.

«В ДПІ у м. Чернігові є певна категорія підприємств, які завинили бюджету, накопичили податковий борг. До боржників застосовуються як застережні заходи (направлення податкової вимоги, самостійне визначення боржником джерел погашення податкового боргу, реєстрація податкової застави, розстрочення сплати грошових зобов’язань та податкового боргу), так і заходи примусового характеру (стягнення податкового боргу на підставі рішення суду, стягнення готівки, звернення до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках у банках та інших фінансових установах, адміністративний арешт, реалізація майна, яке знаходиться в податковій заставі тощо)», - відмітив заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Володимир Мехед.
   
За словами податківця, протягом півріччя 2015 року  надходження в рахунок погашення податкового боргу до Зведеного бюджету від платників ДПІ у м. Чернігові склали 18,3 млн.грн. (в т.ч. сплата розстрочених сум - 2,3 млн.грн.), у т.ч. до Державного бюджету – 16,3 млн. гривень (в т.ч. сплата розстрочених сум – 2,1 млн.грн.). З початку року до суду передано 83 позовні  заяви щодо стягнення податкового боргу в судовому порядку на суму 29,3 млн.гривень.

З огляду на поточну економічну ситуацію в країні не виключено, що на практиці може виникнути ситуація, коли підприємство повинно задекларувати податкові зобов’язання, але коштів на їх сплату в нього немає. Наприклад, у разі затримки контрагентами оплати відвантаженого товару чи наданих послуг (виконаних робіт), або навіть відмови від обов’язку щодо їх оплати.

Володимир Мехед звернув увагу на те, що для уникнення негативних наслідків для платника податків, які настають за фактом несплати  узгоджених грошових зобов’язань, додатковим заходом виходу з фінансових труднощів є процедура відстрочення/розстрочення податкових зобов'язань або податкового боргу, передбачених ст.100 Податкового кодексу України. Тому, при наявності доказів існування обставин, що свідчать про загрозу виникнення або накопичення податкового боргу, та відповідного економічного обґрунтування щодо можливості погашення грошових зобов’язань у майбутньому, платникам податків необхідно своєчасно вживати заходів щодо розстрочення або відстрочення грошових зобов’язань, не чекаючи моменту, коли вони стануть податковим боргом.

Так, в поточному році з платниками податків інспекцією укладено 62 угоди про розстрочення грошових зобов’язань на загальну суму 3,8 млн.гривень.

«Загальновідомий факт, що незнання закону не звільняє від відповідальності за його порушення, може приховувати в собі доволі серйозні наслідки, якщо йдеться про податкові правовідносини. Вчасна сплата податкових зобов’язань -  це запорука виконання важливих соціальних програм і виплат, а також передмова фінансової стабільності в нашій державі. Тому закликаємо платників податків працювати виключно у законодавчому полі та своєчасно сплачувати до бюджету податки та збори» - наголосив Володимир Мехед.
 

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.