Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 04:39:09

ДПІ у м. Чернігові нагадує роботодавціям

22.07.2015   09:29

Офіційна заробітна плата - це невід’ємне право кожного громадянина України, визначене Конституцією.

Від її розміру залежить розмір податку на доходи фізичних осіб - одного з основних джерел наповнення місцевого бюджету. Тому, аби завтра мати якісне медичне обслуговування та якісний рівень освіти і культури, сьогодні надзвичайно важливим є вжиття заходів, спрямованих на викриття фактів порушень податкового законодавства стосовно виплати зарплати.

За словами заступника начальника ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Володимира Мехеда, завдяки вжитим заходам щодо детенізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, з початку року інспекція посприяла оформленню трудових відносин суб’єктами господарювання з 643 найманими працівниками. Залучено до державної реєстрації 70 осіб, підвищили рівень оплати праці 63 суб’єкта господарювання. Завдяки цьому бюджет додатково отримав 298,5тис. гривень надходжень.
 
В «тіні» залишається значна частина обігових коштів. Поширеною серед працедавців залишається, на жаль, виплата заробітної плати в «конвертах» та у розмірах нижчих за мінімальну, встановлену державою. Проте, отримання заробітної плати в «конверті» - це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян, а відсутність запису в трудовій книжці  зовсім позбавляє працівників пенсійного стажу та соціальних гарантій.
    
«Звертаюся до роботодавців - шановні роботодавці! Ви відповідаєте за долю людини, яка працює у вас, поважайте її! Окреме звернення до найманих працівників, які прагнуть мати соціальні гарантії та впевненість у завтрашньому дні - ваші конституційні та трудові права залежать в першу чергу від вас самих. Пам’ятайте, отримуючи заробітну плату в «конвертах» ви позбавляєтесь соціальних пільг, гідної пенсії, а також гарантій на трудові права. Дбати про ваш матеріальний статок та гідну пенсію - обов’язок не лише органів державної влади, а і ваш обов’язок також- кожного особисто!»,- зазначив Володимир Мехед.
   
ДПІ у м. Чернігові нагадує роботодавціям, що згідно зі ст.265 Кодексу законів про працю України за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичної роботи повний робочий час, та виплати зарплати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску передбачена відповідальність у вигляді штрафу - у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати (на даний час – 36540грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Крім того, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором слід направити до територіального органу ДФС за місцем свого обліку як платника ЄСВ повідомлення за формою, затвердженою Постановою КМУ від 17.06.2015р. №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».

Останні новини Чернігівщини

Теревені про освіту:

Теревені про освіту: "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн" 20:43

17 серпня в Чернігові стартував новий проєкт від ГО "ЖІНОЧИЙ ФОРМАТ" - "Теревені" - майданчик для обговорення у легкій формі складних тем. Перша зустріч - "Теревені. Про освіту" зібрала учасників у затишному ресторані "Старий Чернігів" за обговоренням "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн".

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів 20:35

Велика Британія відіграє важливу роль у підтримці України в цих надзвичайно складних умовах, спровокованих російським військовим вторгненням.

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання 20:28

17 серпня у Чернігові відбулось засідання виконкому відділення Національного олімпійського комітету України у Чернігівській області.

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі 20:20

Про проблеми громад Новгород-Сіверського району та шляхи їх розв’язання начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом з керівниками районних військових адміністрацій, деякими керівниками структурних підрозділів ОВА спілкувався 16 серпня з очільниками ТГ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини