Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 червня, 12:05:24

Аварійно-диспетчерська служба ПАТ "Чернігівгаз" від початку року виконала 13 тисяч заявок

17.07.2015   10:00Агенцiя

Станом на 1 липня 2015 року аварійно-диспетчерська служба ПАТ «Чернігівгаз» виконала близько 13 тисяч аварійних заявок, з них на виток газу – 5,4 тисячі. Порівняно з минулим роком кількість заявок зменшилася, за відповідний період 2014 року АДС виїздила майже на 20 тисяч викликів, було усунуто понад 6,6 тисяч витоків газу.

Якість роботи спеціалістів служби «104» залежить від рівня їх професійної майстерності та оснащення. Тому ПАТ «Чернігівгаз» приділяє значну увагу оптимізації та вдосконаленню роботи АДС, основним завданням якої є забезпечення безаварійного та безперебійного газопостачання Чернігівської області.

Зокрема, щороку перед опалювальним сезоном на учбово-тренувальному полігоні проводяться професійні тренінги аварійно-диспетчерських служб. Тренування в умовах, найбільш наближених до реальних, дає аварійникам змогу перевірити свою готовність до ліквідації дійсних надзвичайних ситуації.

В цьогорічних змаганнях беруть участь 78 працівників, що входять до складу 26 бригад АДС з усієї області. Конкурсна програма складається з двох етапів. На першому - визначається рівень професійної майстерності всієї бригади по виконанню робіт з локалізації та ліквідації аварій. На другому - оцінюються теоретичні знання майстра АДС та перевіряється оснащення спецавтотранспорту матеріально-технічними засобами. В підсумку комісія визначить три найкращі бригади.

Перед командами стоїть завдання виявити і якнайшвидше усунути витік газу на фланцевому з`єднанні житлового будинку та на підземному газопроводі низького тиску, а також гасіння загоряння на газогоні низького тиску. При цьому журі оцінює не лише правильність дій, а й час ліквідації аварії. Так, за регламентом, на пошук витоку газу на підземному газопроводі дається 40 хвилин.

На загальну оцінку також впливає злагодженість в команді та оперативність, теоретичні знання, оснащення та технічний стан автомобіля, вміння застосовувати рятувальні засоби та відповідність дій регламентам і нормативним документам.

«Завдання газовиків - відшукати і ліквідувати справжній виток газу. І це вимагає від наших працівників миттєвого і злагодженого реагування і відповідної підготовки. Люди повинні бути готовими, як фізично, так і морально до екстремальних умов, коли відлік часу йде не на хвилини, а на секунди. Адже саме ми несемо відповідальність за безпеку споживачів», - говорить головний інженер ПАТ «Чернігівгаз» Олександр Качкарда.

Полігонні тренажери створені спеціально для газовиків. Кожен є моделлю різних складових діючої газотранспортної системи під тиском природного газу для відпрацювання навичок в тій чи іншій аварійній ситуації – це газові колодязі, газорозподільчі пункти шафового типу, зовнішньобудинкові, підземні і надземні газогони. Всі автомобілі служби «104» укомплектовані радіозв’язком, системою GPS-навігації, проблисковими маячками, інструментами та іншими необхідними технічними засобами. Для пошуку витоків застосовуються сучасні прилади Variotec, JL-268, Варта 5-03М.

Зменшенню кількості аварійних викликів також сприяє планомірне виконання компанією програм з модернізації та реконструкції діючої газотранспортної системи області. В поточному році на ці цілі планується спрямувати понад 15 млн гривень.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин:

Ніжин: "Безпечне місто" - потужна програма для розкриття та недопущення злочинів 12:00

17 червня міський голова Олександр Кодола та радник міського голови Сергій Охонько відвідали пункт відеоспостереження, куди надходить інформація з камер відеонагляду.

Програма DOBRE запрошує до навчання в Чернігівській літній школі громадського активіста

Програма DOBRE запрошує до навчання в Чернігівській літній школі громадського активіста 11:40

Представників громадських організацій, ініціативних груп та активних громадян з громад-партнерів програми DOBRE запрошуємо до навчання в Чернігівській літній школі громадського активіста, яку організовує ГО “Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень” спільно з громадським об'єднанням “Спілка ініціатив Чернігівщини”.

У Чернігові відкрили пункт вакцинації проти COVID-19 для всіх бажаючих

У Чернігові відкрили пункт вакцинації проти COVID-19 для всіх бажаючих 11:37

У Чернігові створений пункт вакцинації проти COVID-19 для всіх бажаючих. Він працюватиме по вихідних і вперше відкриеться вже 19 червня.

Як гідно відзначити 25-річчя Конституції України обговорили в ОДА

Як гідно відзначити 25-річчя Конституції України обговорили в ОДА 11:21

Концепцію проведення заходів з нагоди відзначення 25-ї річниці Конституції України обговорили 17 червня на робочій нараді під керівництвом заступниці голови ОДА Олени Думи.

У Держпродспоживслужбі запевняють: від початку року в регіоні зберігається благополучна епізоотична ситуація

У Держпродспоживслужбі запевняють: від початку року в регіоні зберігається благополучна епізоотична ситуація 11:09

За словами фахівців Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, від початку року і досі Чернігівська область залишається благополучною по інфекційних захворюваннях тварин.