Які перепони очікують рятувальників під час гасіння пожеж на ринках
16 липня у Чернігові фахівці обласного Управління ДСНС України спільно з журналістами змоделювали ситуацію ніби у робочий час на Центральному та Привокзальному ринках виникли загоряння і на їх гасіння прибули пожежно-рятувальні підрозділи.

Для проведення такого заходу денна пора була обрана не випадково, адже до цього реальні пожежі виникали на ринках міста переважно вночі або вранці, коли тут не було людно. Це давало рятувальникам хоч-якусь можливість проїхати між торговими рядами до осередку горіння.
Сьогодні ж ми побачили зовсім протилежну ситуацію. Вдень продавці розміщують свій товар не тільки на прилавках, але й на 1-1,5 м попереду і навпроти них. Крім того, деякі люди хаотично ставлять лотки та ятки у міжрядді. Як результат, по старій території Центрального та по всьому Привокзальному ринкам навіть важко пройти, а проїхати тут безперешкодно екстреним службам взагалі неможливо. Це значно затримує час їх прибуття у випадку пожежі чи іншої надзвичайної події.
Друга проблема пов’язана з протипожежним водопостачанням. Чомусь багато людей вважає, що запасу води у пожежному автомобілі повинно вистачати надовго. В дійсності це не так. Найпоширеніший вид цистерни має ємність 2350 л, а мінімальна витрата води при найслабшому режимі роботи одного ствола складає 2 л/сек. Провівши нескладний математичний розрахунок, отримаємо час закінчення запасу води максимум через 20 хвилин. І це за умови гасіння пожежі, що не набула значних розмірів. У випадку коли палає, скажімо, житловий будинок, виробнича чи торгова будівля і для їх гасіння вже необхідно використовувати кілька стволів, то й час спустошення цистерни зменшується у 2-3 рази. Вважаємо, що це і є приводом коли окремі люди говорять: «пожежники приїхали на гасіння без води».
Для того, щоб рятувальники мали можливість поновлювати витрачений в ході гасіння запас води, у населених пунктах розміщують пожежні гідранти та водойми. Разом з тим, на територіях Привокзального та Центрального ринків пожежні гідранти відсутні. Як результат, у випадку пожежі рятувальникам доведеться додатково витратити час на прокладання близько сотні метрів ліній водопостачання від пожежних гідрантів, що розташовані на сусідніх вулицях. При цьому вогонь завдасть не тільки додаткові матеріальні збитки, але може створити загрозу життю людей.
З цим слід зазначити, що на Центральному ринку колись були пожежні гідранти, але згодом їх заасфальтували. Поновити протипожежне водопостачання керівництво ринку обіцяє до кінця поточного року.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.