Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 вересня, 17:55:00

Прокуратурою захищаються права громадян у судовому порядку

16.07.2015   22:46

Органами прокуратури області активно захищалися права соціально-незахищених категорій громадян у судовому порядку.

Так, у поточному році в інтересах вказаної категорії громадян подано понад 170 позовів на суму 14,3 млн грн, із них 137 на 12,8 млн грн  - задоволено, на 1,3 млн грн - припинено у зв’язку з добровільним виконанням, решта - перебуває на розгляді.

Водночас інформуємо, що 15 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014, яким внесено суттєві зміни у повноваження прокурора щодо представництва інтересів громадян у суді.

Згідно ч. 2 ст. 23 нового Закону, прокурор здійснює представництво в суді інтересів громадянина (громадянина України, іноземця або особи без громадянства) у випадках, якщо така особа не спроможна самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження через недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність, а законні представники або органи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси такої особи, не здійснюють або неналежним чином здійснюють її захист.

Законодавчим актом окреслено виключні категорії громадян, інтереси яких можуть захищатися в суді органами прокуратури – неповнолітні, недієздатні та обмежено дієздатні особи, за умови, що їх законні представники або відповідні державні органи не здійснюють або неналежно здійснюють їх захист.

Разом із тим, починаючи з липня поточного року в державі розпочали функціонування центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) куди можуть звернутися особи, які відносяться до категорії соціально-незахищених  за отриманням правових консультацій та з питань представництва їх інтересів у суді. Ці послуги надаються безоплатно.

На території Чернігівської області створено 3 таких центри:

- Чернігівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Чернігів, проспект Перемоги, 139, каб. 702, 705) - охоплює територію Городнянського, Козелецького, Ріпкинського, Чернігівського районів, міст Чернігів та Славутич;

- Ніжинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Ніжин, вул. Богуна, 8) –  охоплює територію Бобровицького, Борзнянського, Варвинського, Ічнянського, Куликівського, Ніжинського, Носівського, Прилуцького, Срібнянського, Талалаївського районів, міст Ніжин та Прилуки; 

- Менський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Мена, вул. Червона Площа, 9) – охоплює територію Коропського, Корюківського, Менського, Новгород-Сіверського, Семенівського, Сосницького, Щорського районів, місто Новгород-Сіверський.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.

Останні новини Чернігівщини

 У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон»

У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон» 17:48

19 вересня у Чернігові пройшов напівмарафон Нової пошти. Забіги стартували з Красної площі та об’єднали понад 1500 бігунів.

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста 17:37

Щороку, у вересні, жителі Семенівки з нетерпінням чекають свята, яке об’єднує нас усіх – День міста.

Прокуратура через суд домоглася забезпечити належне збереження ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» 17:22

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду у повному обсязі задоволено позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури до ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання забезпечити організацію проведення робіт із винесення меж ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» площею 183 га та закріплення їх в натурі (на місцевості).

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта»

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта» 17:21

Передача техніки відбулася 20 вересня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка.

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»».

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»». 17:14

В планах організаторів проєкту долучити до сортування пластикових відходів дітей міста Чернігова та їх батьків.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини