Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 вересня, 09:09:27

Прокуратурою захищаються права громадян у судовому порядку

16.07.2015   22:46

Органами прокуратури області активно захищалися права соціально-незахищених категорій громадян у судовому порядку.

Так, у поточному році в інтересах вказаної категорії громадян подано понад 170 позовів на суму 14,3 млн грн, із них 137 на 12,8 млн грн  - задоволено, на 1,3 млн грн - припинено у зв’язку з добровільним виконанням, решта - перебуває на розгляді.

Водночас інформуємо, що 15 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014, яким внесено суттєві зміни у повноваження прокурора щодо представництва інтересів громадян у суді.

Згідно ч. 2 ст. 23 нового Закону, прокурор здійснює представництво в суді інтересів громадянина (громадянина України, іноземця або особи без громадянства) у випадках, якщо така особа не спроможна самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження через недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність, а законні представники або органи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси такої особи, не здійснюють або неналежним чином здійснюють її захист.

Законодавчим актом окреслено виключні категорії громадян, інтереси яких можуть захищатися в суді органами прокуратури – неповнолітні, недієздатні та обмежено дієздатні особи, за умови, що їх законні представники або відповідні державні органи не здійснюють або неналежно здійснюють їх захист.

Разом із тим, починаючи з липня поточного року в державі розпочали функціонування центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) куди можуть звернутися особи, які відносяться до категорії соціально-незахищених  за отриманням правових консультацій та з питань представництва їх інтересів у суді. Ці послуги надаються безоплатно.

На території Чернігівської області створено 3 таких центри:

- Чернігівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Чернігів, проспект Перемоги, 139, каб. 702, 705) - охоплює територію Городнянського, Козелецького, Ріпкинського, Чернігівського районів, міст Чернігів та Славутич;

- Ніжинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Ніжин, вул. Богуна, 8) –  охоплює територію Бобровицького, Борзнянського, Варвинського, Ічнянського, Куликівського, Ніжинського, Носівського, Прилуцького, Срібнянського, Талалаївського районів, міст Ніжин та Прилуки; 

- Менський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Мена, вул. Червона Площа, 9) – охоплює територію Коропського, Корюківського, Менського, Новгород-Сіверського, Семенівського, Сосницького, Щорського районів, місто Новгород-Сіверський.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.

Останні новини Чернігівщини

Виконком погодив розмір виплат ще для 40 осіб за державною програмою

Виконком погодив розмір виплат ще для 40 осіб за державною програмою "єВідновлення" 16:01

19 вересня на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради погоджено розмір компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України. А також решту рішень, прийнятих 7 вересня профільною комісією, яка розглядає ці питання.

Регіональний економічний форум: чим захід став особливим для Чернігівщини 15:49

Минулого тижня у Києві відбувся дводенний Регіональний економічний форум, в межах якого проведено Стратегічну сесію з напрацювання пропозицій для економічного відновлення країни за участю представників центральних та місцевих органів влади.

Новгород-Сіверські поліцейські затримали торгівця наркотиками 13:17

Оперативники Новгород-Сіверського районного відділу поліції викрили 24-річного мешканця Коропської громади, який займався розповсюдженням наркотичних засобів. Чоловіка затримали та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.

Поліція Прилуччини встановлює обставини смертельної дорожньо-транспортної пригоди 13:14

Вчора близько 20 години до поліції надійшло повідомлення про зіткнення двох автомобілів у Ічнянській громаді. Внаслідок ДТП один водій загинув, а іншого керманича госпіталізували.

У Чернігові триває відновлення 82 будинків, пошкоджених внаслідок ракетного удару 19 серпня 13:00

19 серпня 2023 року внаслідок ракетного удару, здійсненого російською федерацією по центру Чернігова, було пошкоджено, в тому числі, 82 багатоквартирних житлових будинка. Невідкладно було проведено обстеження, визначено масштаби руйнувань та прийняті рішення, які дозволили розпочати відновлювальні роботи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини