Які перешкоди до прозорості місцевих рад Чернігівської області
Регламенти міських рад Чернігівської області не відповідають вимогам українського законодавства.

Так у більшості місцевих рад діють обмеження щодо вільного доступу громадян до колегіальних органів місцевої влади: сесій рад, засідань виконкомів та комісій. Скрізь від громадян, а подекуди і журналістів вимагають попередньої реєстрації, а потім депутати чи чиновники голосують за допуск громадян на своє засідання.
Також у регламентах міських ради не закріплено чітких норм щодо оприлюднення проектів рішень та самих рішень, які були ухвалені. Нагадаємо, що законодавство встановлює чіткі вимоги до органів влади щодо оприлюднення – за 20 робочих днів для проектів рішень і 5 днів для ухвалених рішень.
На практиці, наприклад в Чернігові, проекти рішень оприлюднюються за 10 днів до початку сесії, а рішення після їх прийняття також з’являються з порушенням п’ятиденного терміну.
Відзначимо, що більшість регламентів рад приймалося одразу після місцевих виборів 2010 року, тобто до вступу в силу закону України «Про доступ до публічної інформації».
Водночас депутати місцевих рад та чиновники не поспішають приводити свої внутрішні документи щодо відкритості і доступності роботи у відповідність до норм чинного законодавча.
Саме на вивчення та надання органам влади відповідних рекомендацій і спрямований проект, що в травні 2015 року стартував у Чернігівській області під керівництвом Центру політичних студій та аналітики спрямований на підвищення рівня прозорості місцевих рад.
Прозорість діяльності місцевих органів самоврядування складається з кількох компонентів – це відповідність передусім Статутів, регламентів міських рад, положень про діяльність виконавчих комітетів та постійних комісій основним вимогам українського антикорупційного законодавства, зокрема, закону «Про доступ до публічної інформації»
В рамках нового спільного проекту кількох громадських організацій аналізуються відповідні нормативно-правові акти міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверського, Мени, Носівки та Городні, а також Чернігівської обласної ради.
Даний проект виконується в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ”.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).