Які перешкоди до прозорості місцевих рад Чернігівської області
Регламенти міських рад Чернігівської області не відповідають вимогам українського законодавства.

Так у більшості місцевих рад діють обмеження щодо вільного доступу громадян до колегіальних органів місцевої влади: сесій рад, засідань виконкомів та комісій. Скрізь від громадян, а подекуди і журналістів вимагають попередньої реєстрації, а потім депутати чи чиновники голосують за допуск громадян на своє засідання.
Також у регламентах міських ради не закріплено чітких норм щодо оприлюднення проектів рішень та самих рішень, які були ухвалені. Нагадаємо, що законодавство встановлює чіткі вимоги до органів влади щодо оприлюднення – за 20 робочих днів для проектів рішень і 5 днів для ухвалених рішень.
На практиці, наприклад в Чернігові, проекти рішень оприлюднюються за 10 днів до початку сесії, а рішення після їх прийняття також з’являються з порушенням п’ятиденного терміну.
Відзначимо, що більшість регламентів рад приймалося одразу після місцевих виборів 2010 року, тобто до вступу в силу закону України «Про доступ до публічної інформації».
Водночас депутати місцевих рад та чиновники не поспішають приводити свої внутрішні документи щодо відкритості і доступності роботи у відповідність до норм чинного законодавча.
Саме на вивчення та надання органам влади відповідних рекомендацій і спрямований проект, що в травні 2015 року стартував у Чернігівській області під керівництвом Центру політичних студій та аналітики спрямований на підвищення рівня прозорості місцевих рад.
Прозорість діяльності місцевих органів самоврядування складається з кількох компонентів – це відповідність передусім Статутів, регламентів міських рад, положень про діяльність виконавчих комітетів та постійних комісій основним вимогам українського антикорупційного законодавства, зокрема, закону «Про доступ до публічної інформації»
В рамках нового спільного проекту кількох громадських організацій аналізуються відповідні нормативно-правові акти міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверського, Мени, Носівки та Городні, а також Чернігівської обласної ради.
Даний проект виконується в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ”.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.