Міліція застерігає: на Чернігівщині дедалі активізуються шахраї
Лише за останні дві доби в області зареєстровано чотири факти так званих «телефонних» шахрайств, внаслідок яких потерпілі особи сумарно втратили понад 60 тисяч гривень.

Якщо додати збитки від решти семи шахрайств за цей період, цифра наблизиться до 100 тисяч в національній валюті. Вал однотипних злочинів доводить, що чимало громадян вперто ігнорують застереження міліції, розгублено і слухняно виконують інструкції «голосу в слухавці» і, як наслідок, втрачають немалі кошти.
Найбільших збитків зазнала 68-річна жителька Чернігова, до якої учора вночі зателефонував невідомий, назвався товаришем її сина та сповістив, що син жінки потребує термінової хірургічної операції. Для цього потерпіла винесла з будинку та передала невідомій дівчині (кур'єру, що «працює» в парі з шахраєм) гроші в сумі 1000 доларів США та стільки ж євро. Ніяких застережних заходів спантеличена літня жінка не вжила: не перевірила знання співрозмовником точних даних її сина, не з'ясувала, де саме повинні оперувати хворого, і не зателефонувала медикам для уточнення діагнозу абощо. Невдовзі ж виявилося, що син жертви шахрайства почувається добре, з лікарями жодним чином не контактував. Потерпіла зрозуміла, що її ошукали, і звернулася до міліції.
Подібним чином діяли шахраї і в іншому випадку, що трапився тієї ж ночі в Чернігові. Зловмисник діяв ще нахабніше: телефонуючи 59-річній жінці на мобільний, назвався її сином (мотивуючи «дивний» голос) неякісним зв'язком, та попросив гроші на лікування. Заявниця передала невідомому чоловікові, нібито товаришеві сина, 6 тисяч гривень та 200 доларів США. Згодом з'ясувалося, що з сином все гаразд.
Інші два «телефонні шахрайства» відбулися під більш традиційним приводом: жертвам казали, нібито їхні сини потрапили до міліції за правопорушення, і для швидкого вирішення питання їхнього звільнення від відповідальності треба сплатити гроші. Довірлива 54-річна жителька м. Прилуки після такого дзвінка переказала на банківську картку шахраїв майже п'ять з половиною тисяч гривень, а 75-річна чернігівка - ще чотири тисячі.
Всі перелічені факти були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкриті кримінальні провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), розпочато розслідування.
Також не вщухає хвиля шахрайств, пов'язаних з Інтернет-комерцією та функціонування популярних сервісів оголошень в мережі Інтернет. Так, 6 липня до міліції звернувся 24-річний ніжинець, який перерахував невідомій особі дві тисячі гривень, нібито купуючи фотоапарат, але товар не отримав, і продавець перестав реагувати на дзвінки за вказаними на сайті телефонами. Аналогічним способом ошукали 26-річного чернігівця, тільки предметом уявного продажу був човен, а сума здобичі шахрая наблизилася до трьох тисяч гривень.
Значно більш винахідливо діяли шахраї, які обібрали відразу і 24-річну жительку Прилук, і її 35-річного доброго знайомого. Ця жінка виставила в Інтернет на продаж свою прикрасу. Невдовзі їй зателефонував невідомий та назвався працівником банку. Він розповів, що банківську картку отримувачки платежу нібито заблоковано, а для розблокування потрібна довірена особа жінки, клієнт того ж банку. Продавчиня-невдаха звернулася по допомогу до свого приятеля. Він зателефонував за наданим йому номером, аби підтвердити правильність даних своєї знайомої, та на вимогу псевдо-банківського працівника назвав номер своєї картки та всі свої реквізити. В подальшому з його банківського рахунку було знято всі наявні кошти, понад 20 тисяч гривень, та з картки його приятельки - ще понад 500 гривень.
Тож міліція вчергове застерігає громадян: будьте пильні, не довіряйте незнайомцям. Отримавши дзвінок з тривожною новиною, намагайтеся не піддатися паніці і обов'язково перевірити одержану інформацію. В жодному разі не поспішайте збирати і переказувати гроші, а тим паче - віддавати їх кур'єрові. Якщо ж голос у слухавці під будь-яким приводом намагається з'ясувати реквізити вашої банківської картки, знайте: це однозначно шахрай, бо працівники банків позбавлені права на телефонний обіг такої інформації. Пам'ятайте, що тільки пильність та розважливість зможуть гарантувати збереження ваших коштів і нервів.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.