Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 20:54:25

Знешкодження старих складів отрутохімікатів і порятунок річки Стрижень включно з зеленими зонами на її берегах. ВІДЕО

29.06.2015   11:50Агенцiя

Такі термінові завдання визначили активісти громадської ради при державній екологічній інспекції в області. Ця громадська рада щойно запрацювала в новому складі.

Скандальні забудови з порушенням норм закону, загроза основним зеленим зонам у Чернігові (Ялівщині й Кордівці) і перетворення річки серед міста фактично на стічну канаву – все це можна вважати однією суцільною «проблемою Стрижня». Тож і вирішувати її треба комплексно, вважають учасники громадської ради при державній екологічній інспекції. Рада щойно почала працювати в новому складі і на наступному тижні скликає фахівців-гідробіологів для термінового складання плану дій щодо Стрижня.

Власне, що робити – вже відомо, адже були свого часу розроблені паспорт річки Стрижень і технічні умови її очищення. Але ці документи за останні роки практично не бралися до уваги, а береги Стрижня тим часом забудовувалися.

Отже водночас громадським активістам доводиться і вести боротьбу проти порушень у будівництві, і відновлювати необхідну документацію, і добиватися виділення коштів на необхідні роботи.

Такі ж одночасні заходи потрібні й стосовно ще однієї проблеми: знешкодження непридатних отрутохімікатів. Їх залишається на старих складах в області близько 280 тонн. Свого часу саме активність громадськості сприяла тому, що з обласного бюджету виділили гроші на вивезення більшої частини пестицидів (їх було понад 800 тонн). Але проблема не знята остаточно.

Отже першочергові дії екологів і громадськості з проблем Стрижня і вивезення пестицидів мають бути визначені в середу 1-го липня.


Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.