В українських лісах всихають дерева
Лісівники, екологи, громадськість б’ють на сполох: в українських лісах всихають дерева – в основному ялина, але також жовтіють й інші. Ця проблема актуальна практично для всієї України, а також всієї Східної Європи – Росії, Білорусі, Польщі, Прибалтики.

Днями спеціалістами Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації відділу природно-заповідного фонду, біоресурсів та екомережі було взято участь у роботі комісій по санітарному обстеженні лісових насаджень на території природно-заповідного фонду Коропського лісництва ДП «Борзнянське лісове господарство», з метою призначення санітарно-оздоровчих заходів. О’бєктом обстеження був ландшафтний заказник місцевого значення «Урочище «Загати».
В ході обстеження було встановлено, що в одному з кварталів лісу відбувається масове всихання дерев ялини. Причиною цього може бути те, що останні роки клімат в України змінюється з помірно-континентального на континентальний. Кілька надзвичайно спекотних років з мінімальним рівнем опадів підкосили певною мірою всі види дерев: сохне дуб, сосна. Але найскладніше прийшлося основній лісовій породі — ялині. Температура повітря підвищується, а літо стає посушливішим.
Як наслідок, рівень ґрунтових вод падає. А так як ялина має поверхневу кореневу систему і є тіньовитривалою рослиною, їй просто не вистачає вологи для підживлення і ялина починає всихати. На ослабленому дереві починають рости опеньок та коренева губка, ще більше ослаблюючи його. Згодом на стовбурі заводяться шкідники. Зокрема, небезпечний для ялини короїд-типограф. Комаха швидко плодиться під корою. Таким чином короїд разом із грибами пошкоджують вологотранспортні судини ялини.
Великої шкоди ялині завдають сильні вітри, які розхитують дерева, ослаблюють і підривають коріння. Якщо ялина має 20-30 метрів висоти, то при пориві вітру вона ламається як сірник.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14
5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.
“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11
Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08
Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.
У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45
Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні
У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 144 випускники отримали свідоцтва про закінчення навчального закладу 10:34
Вже 28-й рік поспіль вони відзначають свій випускний, і навіть в умовах воєнного стану це не стало виключенням. Начальник Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою підполковник Євген Казанін привітав усіх вихованців ліцею та разом з почесними гостями видав свідоцтва про повну загальну середню освіту, а кращим з них дипломи, грамоти і медалі.