Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 04:26:36

Рятувальники та освітяни проводять в закладах освіти області “Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності”

23.02.2012   08:14Агенцiя

Навчання дітей правилам безпечної поведінки є невід’ємною частиною виховання підростаючого покоління

Перед початком літніх і зимових канікул в усіх закладах освіти області за участю співробітників МНС та Держтехногенбезпеки проводяться “Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності”.

Під час класно-групових занять, відвідувань дітьми пожежно-технічної виставки УМНС, пожежно-рятувальних підрозділів області доводяться основні вимоги правил безпечної поведінки. Проте, цього року такий захід проводиться позапланово у період з 20 по 27 лютого через те, що в державі спостерігається тривожна ситуація із травмуванням і загибеллю дітей на пожежах. Лише протягом січня в державі виникло понад 4 тис. пожеж, під час яких 13 дітей загинуло, 16 отримали травми та опіки.

Нажаль, і на Чернігівщині не обійшлось без трагічної статистики. 19 лютого у Бахмачі під час пожежі загинув 14-річний юнак. Хлопчина прийшов до своєї тітки, яка винаймала літню кухню у господарів. В цей час жінки не було вдома і Євген поставив грітися електрочайник, а сам ліг відпочити. Проте, старенька електропроводка, що була прокладена з порушеннями вимог пожежної безпеки, не витримала.

Сталося коротке замикання, а так звані “жучки” в електролічильнику замість стандартних запобіжників, в необхідний момент не спрацювали. Рятувальники, що прибули за викликом, в кімнаті літньої кухні на ліжку виявили тіло юнака без ознак життя.

22 лютого на базі Чернігівських міських відділів УМНС та Держтехногенбезпеки в рамках “Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності” відбулись показові заняття із школярами загальноосвітньої школи №36. Рятувальники ознайомили дітей із своєю роботою, технікою та засобами порятунку людей у різноманітних надзвичайних ситуаціях. Пожежна автодрабина, автомобіль пожежно-рятувальний, засоби надання допомоги у екстрених ситуаціях.

Все це у поєднанні з практичними і показовими виступами та розповідями “бувалих” рятувальників було продемонстровано в цікавій для дітей формі. Школяри змогли відчути себе справжніми рятувальниками вдягнувши пожежні каски, тепловидбівні костюми, апарати захисту органів зору і дихання, та потримавши в руках справжнього пожежного ствола.

Сподіваємось, що такі практичні заходи будуть повчальними для підростаючого покоління, адже знаючи основні вимоги та маючи навики поводження в тій чи іншій надзвичайній ситуації, як в ранньому віці, так і в майбутньому, діти не стануть винуватцями їх виникнення і в будь який час зможуть допомогти та захистити і себе, і оточуючих. Тож, тільки спільними зусиллями батьків, рятувальників та освітян можна вирішити основну проблему людства – збереження найціннішого скарбу – життя дітей!


Управління МНС та Управління Держтехногенбезпеки у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 32 нові випадки COVID-19

Виявлено 32 нові випадки COVID-19 17:08

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 червня в області зафіксовано 32 нові випадки COVID-19.

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення 15:01

Чернігівська міська рада на засіданні 24 червня, відповідно до законодавства, дала дозвіл на створення органу самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет по вул. Приміській в м. Чернігові».

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах 14:58

Напередодні 25-ї річниці Конституції України пропонуємо ознайомитися з копіями архівних документів, присвячених історії прийняття Основного Закону.

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал 14:54

Така тема дводенного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації голів та заступників голів територіальних громад, яке сьогодні розпочалося у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях 12:51

На сесійному засіданні Чернігівської міської ради 24 червня першим питанням затверджені зміни до її Регламенту, які пов’язані зі змінами законодавства по земельних питаннях.