23 лютого - День захисника Вітчизни
Одразу після перемоги озброєного повстання більшовиків у Петрограді 7-8 листопада 1927 року Радянській владі довелося вести боротьбу не тільки з внутрішніми противниками, які не бажали йти у "світле комуністичне майбутнє”, але й з зовнішніми ворогами – продовжувалася Перша світова війна і бойові дії йшли на території Росії.

Радянський уряд з метою захисту Радянської держави від кайзерівської Германії приступив до організації регулярних озброєних сил. 21 січня 1918 року голова Ради Народних Комісарів В. Ульянов (Ленін) підписав декрет „Про організацію Робочо-селянської Червоної армії”, а 11 лютого – декрет „Про організацію Робочо-селянського Червоного флоту”. В Червону армію і Червоний флот приймали трудящих, що добровільно виявили бажання служити в рядах озброєних захисників Вітчизни.
18 лютого 1918 року австро-германські і турецькі війська, віроломно порушивши перемир’я, укладене 15 грудня 1917 року, вдерлися на радянську територію, почавши з окупації України, Білорусі і Прибалтики.
21 лютого германські війська захопили Мінськ. В той день радянський уряд звернувся до народу з відозвою: „Соціалістична Вітчизна в небезпеці!”
23 лютого в Петрограді був проведений день Червоної армії під лозунгом захисту соціалістичної Вітчизни віз кайзерівських військ. Тільки в Петрограді проти ворога піднялися десятки тисяч добровольців. Тільки-но сформовані частини Червоної армії відразу ж вступили в бій проти германських військ.
Потрібно сказати, що багато істориків ставлять під сумнів факт будь-якої помітної перемоги в ці дні 1918 року. Газети того року не містять переможних реляцій. Не говорили про роковини перемоги і в 1919. Подібні згадки з’явилися на початку 20-х років.
Починаючи з 1922 року 23 лютого набуло характер великого всенародного свята як день народження Червоної армії. 22 лютого 1922 року на Червоній площі відбувся парад військ Московського гарнізону, а ввечері – урочисте засідання Мосради разом з представниками воїнських частин Московського гарнізону.
З 1923 року 23 лютого відзначалося як День Червоної армії.
З 1946 року свято стало називатися Днем Радянської Армії і Військово-Морського Флоту.
В Україні на підставі Указу Президента України від 23 лютого 1999 року № 202/99 цей день закріплений в переліку професійних свят і пам’ятних дат як День захисника Вітчизни.
Останні новини Чернігівщини

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24
Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59
Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53
Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46
КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43
Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.