Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 20:00:14

Чи стануть у Чернігові реєструвати котів і собак, які утримуються у сім’ях? ВІДЕО

24.06.2015   08:12Агенцiя

Громадські активісти черговий раз на цьому наголошують. Більш того, нагадують місцевій владі, що притулок для бездомних котів і собак теж у місті необхідний, повідомляє ЧОДТРК "Сівер Центр".

Кілька років тому Чернігів вже втратив можливість і кошти облаштувати житло для бездомних тварин. А це, в першу чергу, безпека містян, бо нині медики фіксують по кілька тисяч покусів на рік. Що цього разу пропонують захисники тварин?

Представники Інституту сучасних проблем України та Центру сприяння електронної ідентифікації тварин пропонують конкретні кроки, як покращити життя бездомним котам і собакам, яких чимало розвелося на вулицях Чернігова. Для прикладу наводять досвід вже не європейських країн, а наших українських міст. Приміром, Луцьк, який одним з перших почав піклуватися про бездомних тварин. Вже майже п’ять років там є притулок, де реєструють тварин і проводять щеплення.

Чотири роки тому Чернігів теж мав можливість почати будувати притулок для бездомних тварин. Міська влада навіть прийняла кілька регуляторних актів, що стосуються долі котів і собак. Проте сьогодні Чернігів у четвірці українських міст, де про тварин поки не думають. Громадські активісти просять владу почути їх пропозиції. Вони презентують проект по реєстрації тварин в міжнародній електронній базі даних «енімал ай-ді інфо». Тут можна безкоштовно зареєструвати котика чи собачку, і, за бажанням, «усиновити» когось. Ідентифікуватимуть тварин або шляхом чіпування, або видаватимуть жетони.

Також громадські активісти просять владу звернути увагу і прийняти необхідні рішення, які примусять чернігівців у запропонованій електронній базі даних реєструвати своїх котів і собак і обов’язкове їх щеплення проти сказу. Бо, за статистикою, найбільше кусаються таки домашні тварини. У презентації взяли участь і представники Чернігівської міської ради. Вислухавши все, вони теж висловили бажання мати у місті притулок для бездомних тварин, пообіцяли, що якось будуть сприяти, а можливо виб’ють з бюджету якусь суму коштів на утримання котиків і собачок.

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.