Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 18:23:02

Прокуратура встановила факт неправомірного виведення майна та діяльності державного підприємства з-під контролю держави

24.06.2015   07:22

Прокуратурою міста Чернігова зареєстровано кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України) посадовими особами державного підприємства «Чернігівторф», яке входить до системи державних підприємств паливно-енергетичного комплексу.

Встановлено, що керівництво державного підприємства, діючи всупереч інтересам держави, у квітні цього року уклало договір про спільну діяльність з приватною фірмою.

Демонструючи виконання умов договору, це товариство з Луганщини завезло на територію «Чернігівторфу» демонтоване шахтне обладнання. Натомість, державне підприємство надало у спільне користування свої основні засоби: будівлі, споруди, торфовидобувну техніку вартістю майже 11 млн грн.

Керувати подальшою спільною діяльністю, згідно угоди, має вже не державне, а саме приватне підприємство. Таким чином, використання великого обсягу державного майна та отримання від цього прибутку, всупереч інтересам держави, виведено з-під її контролю.

Порушуючи вимоги законодавства, державне підприємство уклало договір одноособово, не узгодивши його ні з державним концерном «Укрторф» як своїм головним підприємством, ні з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України — своїм органом управління.

Наразі триває досудове розслідування, результатом якого має бути притягнення винних осіб до відповідальності.

Одночасно з цим прокуратурою вже зараз для запобігання незаконному використанню державного майна подано позов до господарського суду про визнання цього договору недійсним.

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.