Собаки-безхатьки кусають дітей, поки Чернігів чекає на притулок. ВІДЕО
П`ятирічну дівчинку у власному дворі покусала собака-безхатько.
![](/uploads/9958-m.jpg)
Інцидент стався 11 червня у Чернігові по вулиці Ушинського 6, коли на дитину, яка гралася у пісочниці, напала зграя безпритульних собак.
«Я повертався з технікуму, присів на дитячому майданчику, розмовляв по телефону. З будинку вибігла дівчинка, підійшла до пісочниці. Ні з того, ні з сього її оточили 5 або 7 собак і почали кидатися та гарчати. Я підхопив дитину та розігнав собак… Дитина була дуже злякана, її всю трусило, вона сильно кричала» ,- розповів рятівник дівчинки Сергій Білеїв.
За словами мами постраждалої дитини Ірини Желєй, її донька отримала два укуси від однієї з собак.
До теми: Безпритульні собаки – чотири роки невиконаних обіцянок
«Ми звернулися до травмпункту, де нам надали відповідну допомогу, видали справку та сказали протягом двох тижнів спостерігати за собаками, аби в разі виявлення ознак сказу одразу звернутися до лікарні»,- розповіла Ірина.
Наразі мешканці будинку на вулиці Ушинського зібрали підписи та звернулися до місцевої влади з проханням вирішити проблему безпритульних собак у їхньому дворі.
Як розповіла Garmata.TV волонтер громадської організації «Зоошанс» Юлія Іскра, у Чернігові з 2011 року діє Програма регулювання чисельності безпритульних тварин. Виконавцями Програми є управління ЖКГ та «Зоошанс».
« Зі своєї сторони організація виконує усі покладені на неї завдання, а саме: доставка безпритульних тварин, їх стерилізація, лікування та пошук нових господарів. Обов`язком управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради є будівництво притулку для тварин. Проте, будівництво досі навіть не розпочалося»,- зазначила волонтер.
За словами начальника управління ЖКГ міської ради Геннадія Луценко у 2012 році було проведено тендер на будівництво притулку та визначено переможця, який на власний ризик розпочав будівництво. Проте, державні кошти надійшли на розрахункові рахунки пізно, не були освоєнні, а тому, згідно із законодавством, були повернуті до держбюджету.
Круглий стіл "Безпритульні тварини. Вимога часу – європейський підхід"
«Всі заходи, які необхідно було вжити зі сторони управління ЖКГ були вжиті. Ми відправляли відповідні запити щодо отримання коштів, однак гроші до нас не надходять»,- повідомив Луценко.
Геннадій Луценко також розповів, що, на його думку, проблему можна вирішити, якщо підготувати проект рішення до депутатів міської ради з проханням виділити кошти на будівництво.
«Але це значна сума грошей і тому депутати навряд чи будуть готові це зробити»,- зазначив посадовець.
гармата-ТВ
До теми:
Міська влада "зацькувала" громадськість
Нехай не можемо врятувати всіх, але можемо зробити набагато більше, ніж ті, хто навіть не намагався
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.