Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 01:15:32

Крадії енергомайна знеструмлюють споживачів Чернігівщини майже не щодня, енергетики просять не лишатися байдужими

18.06.2015   11:32Агенцiя

Зловмисники, які розкрадають і виводять з ладу енергетичне обладнання стали реальною загрозою енергобезпеці Чернігівщини.

Зокрема, з початку року  крадіжки набули масового характеру в  Борзнянському, Козелецькому, Ніжинському та Чернігівському районах, в результаті без електроенергії залишилися сотні споживачів.

В с.Макіївка Носівського району зловмисники злили трансформаторне масло, після чого трансформатор вийшов з ладу, а сільська школа, фельдшерський пункт, сільськогосподарська ферма та 98 побутових споживачів залишилися без електроенергії. Аналогічні випадки одночасно сталися  і у селах Товстоліс, Рудка, Слобода Чернігівського району. У с. Деснянка  Чернігівського району з КТП злочинці взагалі викрали трансформатор, знеструмили водонапірну башту і залишили населений пункт і без світла, і без води.

«Якщо раніше крали дроти з повітряних ліній електропередач і метал з опор, то тепер зловмисники проникають у підстанції 10 і 35 кВ і зливають з діючих трансформаторів  масло, яке виконує роль охолоджувача та ізоляції обмоток. Обсяги злитого за останній час  масла обчислюються десятками тон. Лише у цьому році вже  вкрадено понад 4 тонн трансформаторного масла з діючого обладнання. Однак зливають не лише масло, а викрадають і самі трансформатори та кольоровий метал з них. Кожна крадіжка це додаткові витрати на матеріали, пальне та оплату робочого часу працівників. Станом на 01.06.2015р.  витрати на відновлення роботи енергообладнання склали майже 500 тис.гривень. Це кошти, які енергетики планували витратити на модернізацію, капітальний ремонт та експлуатацію електричних мереж» - відзначають представники Товариства «Чернігівобленерго».

Загалом у 2015 році зафіксовано 40 крадіжок енергоустаткування,з яких  90%  - це злив трансформаторного масла.

Енергетики стурбовані такими масштабами злочинів на трансформаторних підстанціях і звертаються до жителів з проханням повідомляти про подібні факти та можливість їх скоєння.

Енергетики наголошують, що при зливі масла пошкоджуються обмотки трансформаторів, ремонт яких здійснюється в спеціалізованих майстернях. Це вимагає значних матеріальних витрат і часу. Споживачі ж на цей період залишаються без електроенергії.

Як припускають в ПАТ «Чернігівобленерго» переважно  злочини скоюють люди, які мають професійні навички в електриці і проживають у місцевості, де були скоєні крадіжки.

Вони точно знають, як відключити працюючий трансформатор і безпечно зрізати деталі або злити масло.

Своїми діями зловмисники ставлять під загрозу не лише своє життя, але й життя та здоров’я інших людей, адже об’єкти електропостачання перебувають під напругою.

ПАТ «Чернігівобленерго» власними силами намагається протистояти крадіжкам енергомайна: посилено охорону стратегічних об’єктів, здійснюються профілактичні заходи для запобігання можливим крадіжкам та  проводяться рейдові операції.
Однак зловмисникам ефективніше протистояти разом.

Енергетики звертається до всіх мешканців Чернігівської області: хто став свідком крадіжки електрообладнання або володіє інформацією про можливість скоєння злочину, негайно повідомте в міліцію за телефоном «102», або цілодобовий, безкоштовний телефон кол-центру ПАТ «Чернігівобленерго»  0 800 210 310.

Стабільність енергопостачання споживачів Чернігівської області  залежить не лише від зусиль енергетиків, платоспроможності споживачів, сприятливих погодних умов,  а й від  активної громадської позиції людей по відношенню до чиїхось  протиправних дій.

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини