Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 01:35:44

Відбулася зустріч рятувальників з ветеранами служби

18.06.2015   08:04

17 червня у Чернігові в актовій залі державного пожежно-рятувального загону № 1 відбулася зустріч особового складу підрозділу з ветеранами Служби 101.

Останні розповіли молодому поколінню рятувальників про героїчні дії пожежників України і, зокрема, Чернігівщини під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

З вступним словом виступив заступник начальника Управління ДСНС України у Чернігівській області Олександр Нагуло. Він зазначив: «У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь 343 чернігівських пожежники. Незважаючи на те, що з них понад 70% отримали значну дозу опромінювання і втрачали свідомість безпосередньо на бойових позиціях, проте ніхто не відмовився від виконання завдань і не відступив назад. Вони знали на що йшли і чим ризикують, але розуміли і те, що це потрібно зробити, аби врятувати людство. Їх дії отримали високу оцінку з боку держави, 42 працівники були відзначені нагородами».

Після цього ветерани пожежної охорони Віктор Добриця та Георгій Прядко поділилися своїми спогадами про участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. У своїх розповідях вони згадали всю хронологію відважних і самовідданих дій вогнеборців від часу прибуття до місця аварії перших пожежних підрозділів з Прип’яті та Чорнобиля до самого виконання складних і небезпечних завдань чернігівськими пожежниками по нанесенню спеціального розчину на зруйнований енергоблок, відкачці води з-під пошкодженого реактора, дезактивації території та техніки, консервації АЕС, гасінню радіоактивного лісу тощо.

Під час зустрічі ветерани згадали про багатьох своїх колег, з якими пліч о пліч їм довелося приборкувати ядерну стихію і які проявили справжню  витримку, мужність, професіоналізм та незламну силу волі. На жаль, внаслідок отриманої великої дози опромінення, передчасно пішли з життя вже 36 пожежників Чернігівщини - ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Серед них Анатолій Іванович Григоренко. Він очолював групу, що першою почала вико­нувала спеціальне завдання на зруйнованому 4-му реакторі, поливаючи його латексним розчином. До складу групи добровільно увійшли Юрій Білик, Георгій Прядко, Геннадій Бібік, Володимир Кубрак, Сергій Тишик і Петро Кислий. 

Анатолій Іванович помер у 36-річному віці, залишившись у пам’яті колег як щира, доброзичлива людина, вірний присязі офіцер і талановитий керівник. Він ніколи не боявся труднощів, не шкодуючи власних сил і здоров’я завжди був там, де мудрість і відвага ставали запорукою безпеки людей.

Після смерті у 1992 році Григоренка А.І., 2-й самостійній державній пожежній частині м. Чернігова, що мала статус юридичної особи, було присвоєно його ім’я. Проте, у зв’язку з проведенням у 2012 році організаційно-штатних змін, цей підрозділ ліквідовано і замість нього створено 2-гу державну пожежно-рятувальну частину, що вже не мала такого статусу, бо входила до складу 1-го державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Чернігівській області. Відповідно до діючого законодавства, цій частині неможна було присвоїти ім’я фізичної особи.

У зв’язку з цим, під час зустрічі її учасники підтримали пропозицію ветеранів виготовити та розмістити на фасаді 2-ї державної пожежно-рятувальної частини 1-го ДПРЗ Управління ДСНС України у Чернігівській області пам’ятну меморіальну дошку Григоренку А.І.

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини