Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 23:20:43

Як готуються лісівники Чернігівщини до зими

17.06.2015   08:21Агенцiя

На черговому засіданні колегії Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства (ОУЛМГ), яке відбулося 9 червня, в центрі уваги було питання про підсумки роботи підвідомчих підприємств в осінньо-зимовий сезон 2014/15 року та завдання щодо забезпечення стабільної їх діяльності у наступному відповідному періоді.

З доповіддю виступив головний спеціаліст відділу лісових ресурсів облуправління Володимир Кирієнко.

Він зазначив, що підприємства прогнозовано відпрацювали минулий осінньо-зимовий період у штатному режимі. Аварійних ситуацій на виробництві та теплоенергетичному господарстві держлісгоспів у цей час не виявлено.

Основними видами у енергоспоживанні є тирса й відходи переробки, дрова для власного споживання, дизпаливо, бензин, електроенергія, газ та мастила. Високовартісними вважаються дизпаливо, бензин та електроенергія ( ціна на них невпинно зростає).

Для забезпечення стабільної роботи підприємств потрібно фінансово завчасно планувати закупівлю ПММ та ефективно їх використовувати — шляхом технічного переоснащення, переобладнання і модернізації всієї техніки та жорстко контролювати використання ПММ. Необхідно будувати та утримувати у належному стані транспортну мережу і зменшувати транспортний вантажообіг, реалізовуючи лісопродукцію з нижніх складів.

У доповіді відмічалося, що найбільша частка у загальній структурі використання енергоносіїв припадає на тирсу та відходи переробки. У минулому році цей показник склав 32%. Тирса та відходи — найдешевші енергоносії з усіх, які використовуються для опалення. ( Середня ціна по управлінню становить 9,7 грн. за тонну).

Не менш важливим та стратегічним енергоносієм є й дрова паливні. Частка дров паливних для власних потреб у структурі споживання енергоресурсів складає 22%. Середня їх вартість — 64,9 грн. за 1 м3.

Для теплозабезпечення виробничих і адміністративних потреб лісогосподарські підприємства використовують 52 котельні та теплових вузли, у яких розміщено 114 котлів ( 98 — основні, 16 — резервні).

На твердому паливі працює 106 котлів, що становить 96% від загальної кількості. (На природному газі було 11).

У процесі підготовки до осінньо-зимового сезону 2014—2015 р. р. були проведені роботи з обслуговування та ремонту котелень на загальну суму 80,4 тис грн.; встановлено нове теплогенеруюче обладнання на дров'яному паливі та відходах — майже на 1 млн. грн.; встановлено опалювальний котел «Крігер» ( 615,0 тис. грн.) у Остерському держлісгоспі; замінено 717,9 кв.м. столярних виробів у виробничих, побутових та допоміжних приміщень на суму близько 236, 81 тис. грн.; проведено обслуговування та ремонт машино-тракторного парку ( підготовлено 250 од. техніки, витрачено 401,6 тис. грн.); забезпечено працівників зимовим спецодягом та засобами індивідуального захисту на суму 854,42 тис. грн.

Слід додати, що витрати на природний газ зменшились на 42% — з 145, 97 тис. грн. у 2014 році до 84,9 тис. грн. у нинішньому. Газове опалення залишилося лише у Городнянському держлісгоспі.

Володимир Кирієнко наголосив, що заміна газових котлів на твердопаливні залишається одним з пріоритетних та першочергових заходів у підготовці до осінньо-зимового періоду 2015—2016 р.р.

Готуючись до цього сезону, лісгоспи повинні до 10 серпня надати управлінню затверджені плани заходів, а до 10 жовтня — завершити роботи з технічного обслуговування, ремонту і реконструкції в теплоенергетичному та енергосиловому господарствах підприємств. До того ж, до 15 жовтня потрібно виконати комплекс заходів з енергозбереження ; до 1 листопада — відремонтувати дорожньо-будівельну техніку і створити запас ПММ, матеріалів для ремонту лісових доріг та сумішей проти ожеледиці.

Начальник відділу мисливського господарства облуправління Микола Пиріг висвітлив на колегії стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь області.

Зокрема, площа мисливських угідь Чернігівщини становить 2 млн. 789 тис. га і налічується 59 їх користувачів.

У мисливському господарстві зайнято понад 520 працівників, з них — 43 мисливствознавці та 373 єгері.

У 2014 році на охорону і відтворення тваринного світу було витрачено 4 млн. 631 тис. грн.

Останніми роками в регіоні існує проблема з чисельністю лисиць та вовків, внаслідок чого рівень захворювань на сказ як серед диких , так і серед свійських тварин був високий. Сьогодні дуже гостро стоїть і питання щодо захворювання тварин на АЧС.

Микола Пиріг у своєму виступі називав і проблеми та недоліки в роботі. Отож було намічено найближчим часом забезпечити укомплектування єгерської служби, згідно з вимогами ст. 29 Закону України «Про мисливське господарство та полювання»; постійно організовувати рейдове патрулювання з охорони державного мисливського фонду і перевірки дотримання мисливцями правил полювання та техніки безпеки; проводити постійну роботу з регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин; неухильно виконувати всі заходи по недопущенню розповсюдження АЧС на території області.

Перший заступник начальника ОУЛМГ Юрій Пономаренко розповів про технічне приймання лісокультурних об'єктів.

Навесні було створено 93,2 га лісових плантацій ( це — 120 % виконання завдання весняних робіт і 119% річного). По технічному прийманню стан плантацій оцінено таким чином: 34,6 га (37%) — дуже добрий; 58,6 га (63%) — добрий.

Закладені лісові плантації модрини — у Ніжинському держлісгоспі, клонову с осни звичайної — у Чернігівському та Н. -Сіверському , родинну дуба звичайного — у Прилуцькому, плодово-ягідну — у Городнянському, ліщини — у Корюківському та Ніжинському.

 

 

Микола Тищенко
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини