Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 червня, 11:52:01

Голова обласної ради обговорив із профспілками перспективи децентралізації влади

16.06.2015   16:34Агенцiя

Голова обласної ради обговорив із профспілками перспективи децентралізації влади 16 червня голова обласної ради Микола Звєрєв зустрівся з членами президії Федерації профспілкових організацій та профспілкового активу міста Чернігова. Провів засідання голова Федерації профспілкових організацій області Микола Богдан.

Учасники зустрічі обговорили можливості впровадження в дію Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», проекту перспективного плану формування територіальних громад Чернігівської області та методику їх формування.

Микола Зверєв у своєму виступі акцентував увагу на необхідності об'єднання громад, інвентаризації майна, що знаходиться на їх територіях, самостійності розпоряджатися власними коштами, на системі податків, а також на тарифах споживання газу, опалення та електроенергії.

За словами керівника, децентралізація і реформа самоврядування повинні передати владу на місця, бюджети і право громадам в рамках своєї компетенції розпоряджатися власними ресурсами.

- У Чернігівській області визначено пілотні території з метою створення нових адміністративних центрів та самодостатніх громад. При цьому необхідно враховувати, чи спроможна буде громада утримувати себе та виконувати бюджет. Адже освіта, медицина, пожежна безпека, ветеринарна служба повинні бути наближені до людей, а не віддалені, - наголосив голова обласної ради.

Микола Звєрєв також розповів про перспективний план об'єднання територіальних громад. Винкокоми, які будуть створені при місцевих радах, мають приймати відповідальні рішення, землею має розпоряджатися об'єднана громада, оскільки це значні кошти для наповнення місцевого бюджету. Разом з тим, на території об'єднаної громади повинна працювати базова лікарня, де надаватиметься кваліфікована медична допомога. Так само зі школами і дитячими садочками. І для того, щоб людям показати переваги добровільного об'днання, необхідно все це прорахувати, тому і треба затвердити перспективний план. Також необхідно розробити методику на прикладі сильної громади, де в результаті об'єднання її з навколишніми, більш слабкими, вона матиме бюджет, доходи та сучасну соціальну інфраструктуру.

Звертаючись до присутніх, очільник обласної представницької влади наголосив, що область відродиться лише тоді, коли ефективно запрацює економіка та запанує порядок у використанні надр і землі. Цьому сприятиме децентралізація і контроль громад. Іншої альтернативи тут не має.

Перспективний план пропонує створення 59 об'єднаних територіальних громад, 7 з яких вже реально готові до об'єднання і вони послужать прикладом для наслідування, решту ж силувати не треба. Тільки гарні приклади сприятимуть пришвидшенню згуртування громад, - наголосив Микола Звєрєв.

На завершення свого виступу голова обласної ради відповів на численні запитання учасників зустрічі, більшість із яких стосувалися медицини, освіти, адміністративно-територіальної реформи та інших проблемних питань життєдіяльності краю.

Останні новини Чернігівщини

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19 19:37

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 12 червня в області зафіксовано 54 нові випадки COVID-19.

Форум медійників Чернігівщини: хто переміг у конкурсі "Медіа Че"? 11:20

11 червня, в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбувся традиційний обласний форум медійників Чернігівщини, приурочений до нещодавнього Дня журналіста.

Умови в'їзду до інших країн для українців 11:12

Триває сезон відпусток, тож нагадуємо, що через COVID-19 при відвідуванні популярних туристичних напрямків діє низка обмежень і вимог.