Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 14 червня, 15:14:55

Прокурор Чернігівської області відвідав Менську виправну колонію № 91

09.06.2015   12:02

Додержання прав засуджених, ув’язнених та затриманих громадян визначається світовою спільнотою та міжнародними правовими актами як один з тих чинників, що визначають цивілізоване, демократичне суспільство і є ознакою європейської держави.

В Україні нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, є однією з конституційних функцій прокуратури.

Пріоритетними завданнями цього нагляду визначено додержання, відповідно до міжнародних норм і стандартів, ратифікованих Україною, конституційних прав і свобод людини та громадянина у місцях тримання ув’язнених та затриманих; забезпечення належного розгляду та вирішення звернень цих осіб; дотримання законодавства, спрямованого на запобігання катуванням та іншому жорстокому поводженню з узятими під варту особами.

Реалізуючи наглядові повноваження в цій сфері, працівники прокуратури області вже в цьому році внесли 16 документів реагування на порушення, виявлені в діяльності виправних колоній області. За наслідками їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 19 посадових осіб цих колоній. Також розпочато 4 кримінальних провадження за виявленими фактами порушень закону при використанні бюджетних коштів та фактом незаконного пронесення працівником колонії заборонених предметів засудженим за винагороду. Останнє вже з обвинувальним актом направлено до суду.

У ході здійснення нагляду прокурорами систематично робляться виїзди в усі 6 установ виконання покарань, розташованих на території області. З початку року проведено 15 таких перевірок з виїздом на місце, частина з яких — особисто прокурором області та його заступниками. У ході таких виїздів здійснюється і особистий прийом засуджених, які мають скарги або клопотання.

Зокрема, минулого тижня прокурор області Віктор Носенко в порядку нагляду відвідав Менську виправну колонію №91. У ході перевірки він оглянув житлову та виробничу зони, а також медичну частину установи, де ознайомився з матеріально-побутовим та медико-санітарним забезпеченням, умовами праці та проживання засуджених.

Окрім того, бажаючі з числа засуджених змогли поспілкуватися з прокурором області щодо додержання їх прав під час відбування покарання та отримати відповіді по суті своїх питань.

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 15:12

З початку епідсезону (з 01.10.2020 року) по Чернігівській області перехворіло 15,9% населення.

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання

Погоджувальна рада розглянула перелік питань 9 сесії Чернігівської міської ради VIII скликання 13:29

Засідання Погоджувальної ради перед 9-ю сесією міської ради VIII скликання відбулося в Чернігівській міській раді 14 червня.

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”

Відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада” 13:13

11 червня відбулась прес-конференція “Ніжин-Активна громада”.

Привітали переможців Всеукраїнського чемпіонату

Привітали переможців Всеукраїнського чемпіонату "Дитяча ліга" з волейболу 13:03

У Чернігові відбувся фінал Всеукраїнського чемпіонату«Дитяча ліга» з волейболу серед дівчат 2007 року народження, який проходив з листопада 2020 року по червень 2021 року.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 141 особу

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 141 особу 12:56

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 14 червня в області першою та другою дозою щеплено 43 043 людей.