Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 липня, 18:49:06

Прокурор Чернігівської області відвідав Менську виправну колонію № 91

09.06.2015   12:02

Додержання прав засуджених, ув’язнених та затриманих громадян визначається світовою спільнотою та міжнародними правовими актами як один з тих чинників, що визначають цивілізоване, демократичне суспільство і є ознакою європейської держави.

В Україні нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, є однією з конституційних функцій прокуратури.

Пріоритетними завданнями цього нагляду визначено додержання, відповідно до міжнародних норм і стандартів, ратифікованих Україною, конституційних прав і свобод людини та громадянина у місцях тримання ув’язнених та затриманих; забезпечення належного розгляду та вирішення звернень цих осіб; дотримання законодавства, спрямованого на запобігання катуванням та іншому жорстокому поводженню з узятими під варту особами.

Реалізуючи наглядові повноваження в цій сфері, працівники прокуратури області вже в цьому році внесли 16 документів реагування на порушення, виявлені в діяльності виправних колоній області. За наслідками їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 19 посадових осіб цих колоній. Також розпочато 4 кримінальних провадження за виявленими фактами порушень закону при використанні бюджетних коштів та фактом незаконного пронесення працівником колонії заборонених предметів засудженим за винагороду. Останнє вже з обвинувальним актом направлено до суду.

У ході здійснення нагляду прокурорами систематично робляться виїзди в усі 6 установ виконання покарань, розташованих на території області. З початку року проведено 15 таких перевірок з виїздом на місце, частина з яких — особисто прокурором області та його заступниками. У ході таких виїздів здійснюється і особистий прийом засуджених, які мають скарги або клопотання.

Зокрема, минулого тижня прокурор області Віктор Носенко в порядку нагляду відвідав Менську виправну колонію №91. У ході перевірки він оглянув житлову та виробничу зони, а також медичну частину установи, де ознайомився з матеріально-побутовим та медико-санітарним забезпеченням, умовами праці та проживання засуджених.

Окрім того, бажаючі з числа засуджених змогли поспілкуватися з прокурором області щодо додержання їх прав під час відбування покарання та отримати відповіді по суті своїх питань.

Останні новини Чернігівщини

єРобота: як переселенка з Бахмута започаткувала власний бізнес у Чернігові 17:02

Почати життя з нуля непросто, але можливо. У цьому переконуєшся, дізнавшись історію Ольги Люліної – переселенки з Бахмуту, яка в рідному місті мала все: будинок, дачу, роботу, бізнес (піцерію і заклади продажу вуличної їжі), і навіть не думала про те, що це доведеться покинути.

Критична інфраструктура має бути зі світлом, – Олександр Ломако 16:27

До об'єктів критичної інфраструктури Чернігова не мають застосовуватися графіки відключення електроенергії.

Володимир Зеленський відзначив медикиню з Чернігівщини званням «Заслужений лікар України» 16:05

З нагоди Дня Української Державності Президент України вручив почесну нагороду Наталії Фурс, заступниці медичного директора комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарні №2» Чернігівської міської ради.

Чернігівські поліцейські оперативно розкрили крадіжку грошей з банківської картки 15:39

Оперативники Чернігівського райуправління поліції викрили зловмисницю, яка викрала банківську картку у знайомої, а потім зняла з картки 6 тисяч гривень.

Чернігівські медійники навчалися використовувати інструменти штучного інтелекту 14:55

Друга група чернігівських медійників пройшла тренінг “Використання ШІ у роботі локальних медіа: базовий рівень”, який 13 - 14 липня організував регіональний хаб Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини