Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 листопада, 03:05:36

На Чернігівщині курить 181,3 тис. осіб

30.05.2015   10:01Агенцiя

31 травня відзначається Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням. Основною причиною появи такого дня було застереження населення від згубної звички, що призводить до тяжких хвороб та передчасної смерті. У наш час боротьба з курінням є не тільки медичною, а й соціальною проблемою.

За результатами вибіркового опитування домогосподарств, проведеного органами статистики в жовтні 2014 р., курить кожен п’ятий українець у віці 12 років і старшому. Серед дорослих чоловіків України курить 47% осіб у віці 18–59 років та 27% осіб у непрацездатному віці.

Серед жінок України тютюнокуріння найбільш поширене у віці 30–56 років (8% жінок цього віку). Частка жінок активного дітородного віку (18–29 років), які курять, зменшилася на 2,3 в.п. і становила 7%. Серед підлітків у віці 16–17 років курять 7% хлопців та 0,8% дівчат. Найбільш поширена ця пагубна звичка в Луганській, Донецькій, Полтавській та Дніпропетровській областях (26,4%–25,3%), а найменше курять у Київській та Сумській областях (13,2% й 13,4% відповідно).

На Чернігівщині курить 181,3 тис. осіб у віці 12 років і старшому (19,7% цієї вікової групи населення). За тривалістю куріння 39,1% курців мають цю пагубну  звичку  вже  понад  20 років, 21,9% – від 16 до 20  років, 14,4% осіб  курить від 6 до 10 років, 13,2% – від 11–15 років та 11,4% – від 1 до 5 років. З числа  курців  нашої  області  найбільше (37,6%) тих,  які  викурюють  від  16  до 20 сигарет за день, 34,8% – від 6 до 10 сигарет, 4,9% – більше однієї пачки.

У середньому одне домогосподарство Чернігівщини за місяць направляло на придбання сигарет та тютюну 56 грн. (1,7% грошових витрат).

Останні новини Чернігівщини

Про готовність громад до надзвичайних ситуації – під час поїздки начальника ОВА на прикордоння 17:35

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із своїм заступником Дмитром Синенком працювали в прикордонних районах – Новгород-Сіверському та Корюківському.

З нагоди професійного свята в обласному центрі привітали працівників культури 17:14

Напередодні Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва України, що традиційно відзначається 9 листопада, вітали представників галузі.

Сплата податків мобілізованими ФОПами, реєстрація волонтерської діяльності та інші питання до податкової – на зустрічі «Діалог влади та бізнесу» 16:31

Днями у фокусі онлайн-зустрічі – податкова тема. Зокрема, актуальні запити, які цікавлять підприємців: подання звітності у випадку блекауту, допомога податкової мобілізованим ФОПам та оподаткування волонтерської діяльності.

Ніжинські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо жінки, яка завдала співмешканцю тяжкі тілесні ушкодження 15:29

Слідчі Ніжинського районного управління поліції завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно 29-річної жінки, яка під час конфлікту завдала своєму співмешканцю ножових поранень.

Тимчасові обмеження продовжено: рішення міської комісії з питань ТЕБ та НС 14:17

7 листопада 2025 року відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини