Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 20:36:05

Через три тижні в Україні закінчаться препарати для лікування хворих на ВІЛ/СНІД. ВІДЕО

27.05.2015   16:49Агенцiя

Якщо пігулки не поставлять вчасно, то вже в червні в Україні чотири тисячі ВІЛ-позитивних перервуть лікування, а до кінця року – помруть. Чернігів приєднався до Всеукраїнської акції «Кладовище замість ліків».

Громадські активісти зібралися в парку в центрі Чернігова, аби підтримати всеукраїнську акцію «Кладовище замість ліків». Вони прагнуть привернути увагу персонально прем’єр-міністра Арсенія Яценюка до того, що через три тижні в Україні закінчаться ліки для лікування 20-ти тисяч ВІЛ-позитивних людей. Для більшості з хворих – це смертельний вирок.

Активісти облаштували символічне кладовище, огородивши стрічкою місце для могил. Тут на траві лежать таблички з іменами тих, хто через брак антиретровірусних препаратів незабаром може померти.

Наталія Сивенок, психолог Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ, каже, зараз вчить своїх пацієнтів жити з вірою та надією в те, що ситуація покращиться і їхній імунітет витримає, поки очікуватимуть поставки препаратів. Тепер хворі мають покладатися лише на волю вищих сил.

Працівники Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ, прагнуть показати, незабаром в нашій країні гинутимуть люди не лише на фронті, а через несвоєчасно прийняту пігулку. Якщо сьогодні така біда зачепила ВІЛ-позитивних людей, то не виключено, що далі це торкнеться і онкології, і гемодіалізу, і діабетиків.

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.