Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:34:59

13 мільйонів гривень щоб убезпечити Чернігів від екологічної катастрофи

20.05.2015   18:46Агенцiя

Постійні проблеми з фінансуванням нашого регіону, призвели до того, що ми стоїмо на порозі техногенної катастрофи. Місто фактично залишилося на одинці перед загрозою, яка стосується не лише Чернігова.

Через аварійний стан головного колектора міської каналізації існує реальна можливість викиду стічних вод у Десну. Аби не сталося екологічної катастрофи потрібно 13 млн. грн. які дозволять замінити 1,2 км аварійного трубопроводу.

Проблеми з колектором розпочалися ще у 2000-х роках. Тоді, час від часу, виникали аварійні ситуації, які, на щастя, вдавалося швидко локалізувати та ліквідувати. Згодом стало зрозуміло, що без капітального ремонту каналізаційної мережі не обійтись. Замінювати трубопровід розпочали ще у 2004-му році. За цей час вдалося відремонтувати ділянку в 2,9 км: від вулиці Лісковицькою до гідрокар’єру. Але через брак коштів на сьогодні ремонт головної каналізаційної системи міста «заморожено».

За словами директора КП «Водоканал» Олександра Шкіня, колектор побудували у 70-80ті роки минулого століття. Звісно, необхідно було вже давно зробити капітальний ремонт, але не завжди вистачало фінансування. Сьогодні спостерігається критична ситуація у тій частині трубопроводу, яка пролягає по вулицях Кропивницького та Високій. Справа в тому, що на цій ділянці щодня перекачується майже 40 тис. м куб нечищених стоків від населення та підприємств міста. А у випадку прориву труб стоки потечуть прямо у Десну. Окрім того, на цій ділянці немає резервних трубопроводів, по яких тимчасово можна було б перекачувати стічні води. А це серйозна загроза для підтоплення навколишніх будинків.

Реальність екологічної катастрофи суттєво непокоїть екологів. «Десна – не лише головна водна артерія Чернігова та області. Річка забезпечує водою і столицю України. Якщо колектор не витримає навантаження – станеться лихо державного масштабу. Уявіть, що буде з рибою. Про «життя» в Десні можна буде надовго забути», - розповів нам експерт у галузі екології Павло Дмитренко. На думку Дмитренка, необхідно всіма можливими способами якомога швидше завершити капітальний ремонт аварійного колектора. Якщо знехтувати проблемою, наслідки можуть бути фатальними.

Виникає логічне питання: де взяти необхідні 13 млн. грн. коштів? Адже у міста їх просто немає. У бюджеті на 2015 рік статті про капітальний ремонт міської каналізації немає. Попри це місцеві депутати активно працюють над тим, аби знайти потрібні 13 мільйонів. Однак, ситуацію може виправити центральна влада, адже, судячи з наявних ризиків можлива екологічна катастрофа стосується не лише Чернігова.

PR

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини