Прокуратура довела в суді вину водія, який п’яним за кермом збив людину, що здійснювала пробіжку узбіччям
Прокуратурою Чернігівської області доведено в суді вину водія, автомобіль якого 12 січня минулого року між 6 і 7 годинами ранку на вулиці Городні збив насмерть жителя цього районного центру Михайла Зацаринного, що у попутному напрямку біг узбіччям.
Того ранку, коли сталася ДТП, автомобіль цього водія з пошкодженнями, які виникли в результаті наїзду на людину, було виявлено під райвідділом міліції. У автомобілі спав власник у стані алкогольного сп’яніння.
Після виведення в медичному закладі з цього стану водій дав покази, згідно яких він напередодні в компанії знайомих напився і заснув у машині на задньому сидінні, а вранці виявив себе на місці водія і в авто зі слідами аварії.
Під час досудового розслідування перевірялись усі версії, в тому числі і ця. Дуже тривалий час слідчі дії, в тому числі експертизи, не давали однозначно доказу того, що за кермом при наїзді на пішохода був саме власник авто.
Але врешті-решт зусилля слідчих та прокурорів з розкриття цього злочину увінчались успіхом: було зібрано докази, які у своїй сукупності дозволяють вважати особу правопорушника встановленою.
Зокрема, згідно судової генетико-молекулярної експертизи, розташування мікрослідів крові потерпілого на одязі обвинуваченого свідчить про його знаходження при зіткненні саме на місці водія. Такі мікрочастки могли потрапити в салон автомобіля ззовні тільки через розбите лобове скло в момент ДТП.
Оцінивши надані державним обвинуваченням докази, суд визнав їх переконливими.
Вироком Городнянського районного суду від 8 травня цього водія засуджено до 7 років позбавлення волі, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 роки.
Також судом задоволено цивільні позови потерпілих.
Як вже повідомлялося раніше, даний водій є колишнім працівником спецпідрозділу «Беркут».
Останні новини Чернігівщини
У Прилуках поліцейські відзначили ліцеїстку, яка повідомила про спробу ворожого вербування 17:50
Начальник Прилуцького районного відділу поліції Василь Ободовський разом із начальницею сектору «Служба освітньої безпеки» Яною Гуменною відзначили ученицю місцевого ліцею Ангеліну Гришину.
На Алеї Героїв оновили меморіальну експозицію зі світлинами та історіями загиблих воїнів 17:39
У Чернігові на Алеї Героїв 26 листопада оновили інформаційні стенди зі світлинами та короткими біографіями ще 60 військовослужбовців, які віддали своє життя, захищаючи місто та Україну.
На Чернігівщині суд виніс вирок двом військовим рф, які незаконно позбавили волі та розстріляли мирних українців у Ягідному 16:47
Чернігівський районний суд завершив розгляд матеріалів кримінального провадження щодо військовослужбовців армії рф, які під час тимчасової окупації села Ягідне Чернігівського району незаконно позбавили волі двох цивільних чоловіків, утримували їх в нелюдяних умовах, а потім обох розстріляли. Суд ухвалив вирок окупантам – довічне позбавлення волі.
Безпека, освіта і відновлення після обстрілів: начальник ОВА працював у Новгород-Сіверському і Корюківському районах 16:06
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із заступником Дмитром Синенком здійснили робочий візит на прикордоння.