Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 жовтня, 16:09:09

Вакцинація рятує життя!

13.05.2015   11:45Агенцiя

Мабуть, вже ні для кого не секрет, що завдяки профілактичним щепленням проти поліомієліту, правця, кашлюку, дифтерії, інших керованих інфекцій людство живе та розвивається. І через те, що лікарі ретельно ставляться до проведення вакцинації, здійснюють потужну масову інформаційну роботу, до якої долучаються громадські організації та волонтери, у світі щорічно рятується понад 3 млн. людей.

За словами завідувача інфекційного відділення КЛПЗ “Чернігівська обласна дитяча лікарня”, головного позаштатного спеціаліста з дитячих інфекційних хвороб Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Картеля, відтворення населення саме і відбувається завдяки профілактичним щепленням, які є одним з найефективніших та економічно доцільних методів профілактики інфекційних захворювань та попередження епідемій. Відповідно до Закону України “Про захист населення проти інфекційних хвороб”, щеплення проти основних керованих інфекцій обов’язкові і включені до національного календаря щеплень.

“Для створення колективного імунітету, тобто, такого, при якому неможливий розвиток епідемії чи сплеск того чи іншого інфекційного захворювання, необхідно, щоб вакцинованими були 90-95% членів колективу, зокрема, дитячого. Між тим, лікарям часто доводиться стикатися з негативним ставленням батьків до імунізації, адже дехто з них й досі вважають, що щеплення здатне зашкодити дитині через якісь ускладнення, – зауважує Микола Картель. – Вкотре хочу запевнити: жодна з вакцин, які використовуються в Україні, не можуть спричинити негараздів організму дитини за умов, якщо під час проведення щеплення у дитини немає протипоказань – підвищеної температури тіла, застудного на момент вакцинації захворювання, алергії тощо. Тому наголошую: не уникайте вакцинації, адже жоден з батьків немає морального права наражати свою дитину на хвороби, які здатні не тільки зашкодити організму, а й залишити дитину на все подальше життя інвалідом!

На щастя, проблема із недостатністю препаратів для профілактичних щеплень на Чернігівщині вирішена позитивно. Ми отримали необхідну кількість вакцин для проведення щеплень проти основних керованих інфекцій, вони вже роздані в райони області. Крім того, їх достатньо і для тих, хто з тих чи інших причин пропустив щеплення згідно з календарем. Отже, звертайтеся до своїх дільничних лікарів, у дитячі поліклініки, консультуйтеся у ваших сімейних лікарів щодо проведення імунізації. І пам’ятайте – вакцинація рятує життя!”.

Останні новини Чернігівщини

З 1 вересня у Чернігові на COVID-19 захворіли 2362 людей, з них тільки 114 були вакциновані

З 1 вересня у Чернігові на COVID-19 захворіли 2362 людей, з них тільки 114 були вакциновані 15:35

У Чернігові за минулий тиждень на коронавірусну інфекцію захворіли 665 осіб, одужали 294, госпіталізували 153, виписали з лікарні 101. На жаль, померли 15 людей. Завантаженість ліжок хворими на коронавірус на сьогодні складає 93,2%, це 275 осіб.

У Чернігові дату початку осінніх шкільних канікул оголосять орієнтовно 21 жовтня 14:23

У Чернігові канікули у закладах загальної середньої освіти можуть стартувати, як і планували, з 25 жовтня. Хоча є пропозиція, зважаючи на епідситуацію щодо поширення захворюваності на COVID-19, розпочати їх на тиждень пізніше. Про це мова йшла на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді сьогодні, 19 жовтня.

До рятувальників завітали курсанти та студенти Академії Державної пенітенціарної служби

До рятувальників завітали курсанти та студенти Академії Державної пенітенціарної служби 14:03

До Головного управління ДСНС України у Чернігівській області завітали курсанти та студенти Академії Державної пенітенціарної служби.

Гострі кишкові інфекції в дошкільнят. Як запобігти?

Гострі кишкові інфекції в дошкільнят. Як запобігти? 13:56

Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай такі хвороби спричиняють бактерії або віруси, що потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи забрудненою водою, а також у разі недотримання гігієни рук.

 Чернігівській район: у ставку виявлено тіло потонулого чоловіка

Чернігівській район: у ставку виявлено тіло потонулого чоловіка 13:37

Обставини та причину смерті з’ясовують правоохоронні органи.