Солдати 1941 року повернулися додому
8 травня у День Пам’яті та Примирення в Чернігівській області відбулися перепоховання воїнів, які загинули у серпні–вересні 1941 року під час оборонних боїв. Вони були знайдені пошуковцями клубу “Нащадки Перемоги” у співпраці з Чернігівським історичним музеєм імені В.В. Тарновського.

Наприкінці минулого – на початку цього року пошукові роботи велися в Щорському районі, де завдяки зусиллям наукового співробітника музею Дениса Дрозда виявлені та підняті троє бійців. Двоє з них – з 28-го стрілецького корпусу, ймовірно, 117-ї стрілецької дивізії, а один з 67-го стрілецького корпусу. Їх за військовим ритуалом поховали у селі Загребельна Слобода, поблизу якого солдати прийняли свій останній бій.
У квітні в селі Рудка Чернігівського району пошуковцями були знайдені четверо воїнів. Після заходів з розмінування території вони були підняті. Дослідивши речі, які залишилися при них, пошуковці виявили три капсули. На щастя, вкладені в них записки можна було прочитати. Так вдалося встановити імена воїнів. Це – Григорій Ткаченко, уродженець Березного (Менський район Чернігівської області), Микола Пузан із села Коробки (Ріпкинський район Чернігівської області) та Володимир Чурбаков із Тамбова (Російська Федерація). Останній був бійцем 204-ї повітрянодесантної бригади, яка на Чернігівщині загинула майже вся.
Вдалося розшукати родичів бійців, яким сповістили цю новину. І ось, нарешті, через 74 роки солдати повернулися додому.
Григорія Ткаченка поховали у Березному. Миколу Пузана провели в останній путь в його рідних Коробках, що за 40 кілометрів від місця загибелі воїна. З Володимиром Чурбаковим та невідомим солдатом прощалися в селі Рудка.
Чернігівщина свято береже пам’ять воїнів, які загинули у боротьбі проти нацизму.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).