У Чернігові встановлено меморіальну дошку пам’яті загиблих під час виконання службових обов’язків
У Чернігові 6 травня на приміщенні загальноосвітньої школи № 28 встановлено меморіальну дошку пам’яті загиблих під час виконання службових обов’язків чернігівців Віталія Рябого, Олександра Сабада та Максима Третяка.
В урочистому відкритті меморіальної дошки на школі, де навчалися герої, взяли участь заступник міського голови – керуючий справами виконкому Станіслав Віхров, військові, представники громадськості, учнівської спільноти, рідні та близькі загиблих.
Віталій Рябий зі шкільних років мріяв бути військовим. Після закінчення Чернігівського комерційного технікуму проходив службу за контрактом у смт. Гончарівське. З весни 2014 року виконував службовий обов’язок на Сході України в зоні АТО. Під час бою під м. Щастя молодший сержант Першої Гвардійської танкової бригади Віталій Рябий разом з товаришем прикривав відхід основної тактичної групи і отримав важке поранення, в результаті якого помер у госпіталі під час операції.
Олександр Сабада навчався у Чернігівському військовому ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Після закінчення Харківського інституту льотчиків проходив військову службу в 16-й окремій бригаді Армійської авіації 8 армійського корпусу на посаді начальника штабу-першого заступника командира вертолітної ескадрильї. Героїчно загинув 2 травня 2014 року під час виконання бойового завдання в зоні проведення Антитерористичної операції під м. Слов’янськ Донецької області. Посмертно нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.
Максим Третяк навчався у ЗНЗ № 28 по 2010 рік. Після закінчення школи навчався у Чернігівському інституті економіки і управління. Максим був солдатом строкової служби військової частини № 3030 м. Києва. Загинув 18 лютого 2014 року.
Заступник міського голови –керуючий справами виконкому С. Віхров від імені всієї територіальної громади висловив глибоку пошану всім героям, які жили і працювали в нашому місті, а всім рідним - глибокі співчуття за безмежну втрату. «Впевнений, що кожен громадянин нашої держави ніколи не забуде про героїв, які самовіддано служать нашій Вітчизні», - сказав С. Віхров.
Останні новини Чернігівщини
ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01
Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.
Катерина Богатирьова здобула бронзу на Austria Open 2026 з тхеквондо 11:49
Нещодавно у австрійському місті Інсбрук відбулись міжнародні рейтингові змагання з олімпійського тхеквондо Austria Open 2026(G1) у яких взяли участь понад 1600 спортсменів з 35 країн світу.
Ворог намагається завербувати українців для реєстрації російських терміналів Starlink. СБУ застерігає: за це передбачена кримінальна відповідальність 11:45
Служба безпеки України активно протидіє спробам рф завербувати українців для незаконної реєстрації систем Starlink.
Поліція Чернігівщини перекрила два канали збуту наркотиків та психотропних речовин 11:43
У рамках масштабної Всеукраїнської спецоперації Нацполіції «Рубікон» поліцейські припинили діяльність двох каналів збуту наркотиків та психотропів на Чернігівщині. Наркоділків затримано у процесуальному порядку. Поліція вилучила розфасовані партії наркотиків та психотропних речовин.
У профтесі в Куликівці відремонтували укриття та перейшли на очне навчання 11:41
У Куликівському професійному аграрному ліцеї провели офіційне відкриття оновленого сховища. Проєкт реалізували спільними зусиллями Латвії, Бельгії, Шотландії і Канади під керівництвом ГО «Всеукраїнська ліга українських жінок».