На Чернігівщині виявляють шахраїв звичайних і "віртуальних"
Управління карного розшуку УМВС в Чернігівській області та відділ боротьби з кіберзлочинністю викрили групу шахраїв, серед яких і жінка. Зловживаючи довірою, зловмисниця видурила у потерпілих понад 150 тисяч гривень.

Так, з початку року міліція встановила особи 62 шахраїв. Найбільш поширеними видами шахрайств на Придесенні стали телефонні дзвінки громадянам від імені псевдоміліціонерів з вимогою надання грошей для уникнення відповідальності їх рідних за вчинення правопорушень, які насправді ними не вчинялися.
Також дані злочини вчиняються під приводом придбання товарів або інших послуг через мережу Інтернет.
Розповсюдженим видом злочинів є шахрайство, коли потерпілому телефонують зловмисники, представляючись працівниками банку, входять в довіру, дізнаються номери карток та знімають кошти. В більшості випадків зняття грошей з банківських карток шахраями відбувається в інших областях України.
Правоохоронці протидіють злочинам і правопорушенням, механізм підготовки, вчинення або приховування яких, передбачає використання електронно-обчислювальних машин, комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку.
Правоохоронці вже викрили чотирьох досвідчених інтернет-шахраїв. Так, двоє чернігівців через спеціалізовані інтернет-сайти та інтернет-аукціони виставляли на продаж неіснуючі товари, а отримавши передплату, товар замовнику не постачали.
Від дій зловмисників постраждали жителі Львівської, Донецької, Сумскої, Вінницької та Дніпропетровської областей.
Шахраям повідомлено про підозру по п'яти кримінальних правопорушеннях за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
В Бахмачі працівники відділу боротьби з кіберзлочинністю спільно з працівниками Бахмацького райвідділу внутрішніх справ викрилу місцеву жительку, яка створила обліковий запис в соцмережі «ВКонтакте», виставляла для продажу неіснуючі речі. Зловживаючи довірою, зловмисниця шахрайським шляхом заволоділа грошима громадян на загальну суму понад 150 тисяч гривень.
Ошукані особи мешкають практично у всіх областях держави. Відносно шахрайки відкрито кримінальне провадження.
Щоб не стати жертвою шахрайства в мережі Інтернет, скористайтеся наступними порадами:
- використовуйте тільки відомі Інтернет-магазини й Інтернет-аукціони, які мають певну репутацію та ті, якими користувалися ваші знайомі, родичі;
- користуйтесь тільки тими Інтернет-ресурсами, які використовують платіжні картки, а не електронні гаманці. Особу набагато важче ідентифікувати за розрахунковим рахунком платіжної картки, ніж за номером електронного гаманця;
- користуйтеся антивірусними засобами, фаєрволами (мережевими сканерами);
- не реагуйте на сумнівні поштові повідомлення;
- перевіряйте носії інформації на наявність шкідливого програмного забезпечення;
- не розголошуйте відомості, які використовуються для роботи системи «Клієнт-банк» (паролі, інформацію про клієнта).
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.