Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактами незаконних оборудок при відведенні земельних ділянок на території Чернігова
Прокуратурою Чернігівської області розпочато кримінальне провадження щодо зловживання службовим становищем службовими особами Чернігівської міської ради та комунальних підприємств міста за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки).
Про це повідомив в. о. прокурора Чернігівської області Іван Кайло.
Мова йде про незаконні оборудки при відведенні у 2013-2014 роках у найбільш привабливих місцях Чернігова земельних ділянок загальною площею, на даний час, 1,5 га вартістю понад 5 млн грн.
Ділянки для будівництва магазинів, місць реалізації пива, автостоянок, автозаправних станцій тощо міськрадою протиправно надавалися не безпосередньо в оренду підприємцям, пропозиції яких мали обиратися на конкурсній основі, а спочатку в постійне користування комунальним структурам.
При цьому цільове призначення ділянок ніяк не відповідало статутам комунальних підприємств, а подекуди ― і їх матеріальним можливостям.
Але у подальшому вже керівники цих комунальних підприємств без проведення будь-якого конкурсу одноособово визначали, хто саме буде забудовувати ці земельні ділянки. З обраним суб’єктом господарювання укладався так званий інвестиційний договір, за умови якого ці підприємці будували на ділянках об’єкти і ставали одноособовими власниками побудованого майна. Як власникам об’єктів, їм же в користування переходила і земельна ділянка після будівництва.
За таких умов підприємець за користування земельною ділянкою сплачує лише земельний податок у незначному розмірі, а значні кошти орендної плати в міський бюджет не надходять. Хоча за рахунок таких надходжень можна було б суттєво покращити стан надходжень до міської скарбниці.
При цьому будь-який соціальний ефект від так званого інвестиційного договору не забезпечується.
Іван Кайло наголосив на тому, що такі тіньові схеми роздачі землі вже давно подолані в багатьох містах України. Врешті-решт вони мають бути подолані і на Чернігівщині.
Останні новини Чернігівщини
Крістіна Опанасенко — бронзова призерка Кубка Європи з дзюдо серед юніорів у Познані 13:24
У Познані (Польща) завершився Кубок Європи з дзюдо серед юніорів до 21 року - Poznan Junior European Cup 2026.
Поліцейський з Чернігівщини став чемпіоном України з кікбоксингу 12:26
Наприкінці березня в Києві відбувся Чемпіонат України з кікбоксингу ISKA. Він зібрав близько 700 спортсменів з 22 областей України. Водночас ці змагання стали відбірковим етапом до Чемпіонату Європи та Чемпіонату світу, що відбудуться цього року в Німеччині та Іспанії відповідно.
Маємо спільними зусиллями забезпечити безперебійний зв’язок в обласному центрі: Сергій Зенченко – на зустрічі з мобільними операторами та комунальниками 11:44
Стабільна робота екстрених служб та критичної інфраструктури обласного центру, а, як наслідок, і безпека чернігівців, особливо у разі тривалих відключень світла, залежить від безперебійної роботи мобільного зв’язку та інтернету.
Поліція Чернігівщини інформує: з 1 квітня встановлено нерестову заборону на вилов водних біоресурсів 11:22
З метою створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів відсьогодні на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається традиційна весняно-літня нерестова заборона.
Ігор Соловей — призер міжнародного турніру зі стрільби у Вроцлаві 10:47
У польському Вроцлаві завершились міжнародні змагання зі стрільби кульової 15TH GRAND PRIX OF WROCŁAW AND LOWER SILESIA, що тривали з 25 по 29 березня.