Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 лютого, 00:44:23

Прокуратура довела правомірність повернення державі 500 га лісу з незаконного користування

18.04.2015   08:34

Київський апеляційний господарський суд 16 квітня підтвердив законність позовних вимог прокуратури Чернігівської області, за якими повернуто в розпорядження держави з незаконного користування майже 500 га лісу вартістю 5 млн грн.

Рішення суду першої інстанції оскаржував відповідач, приватне сільськогосподарське товариство.

Прокуратурою встановлено, що воно понад три роки використовувало 500 га землі з лісом без достатніх правових підстав.

Раніше це підприємство користувалося вказаними землями лісового фонду на підставі розпорядження райдержадміністрації від 31 березня 2006 року, виданого на 5 років. Починаючи з квітня 2006 року поновлення райдержадміністраціями права користування землею стало неможливим у зв’язку зі змінами в законодавстві.

Проте, в обхід закону, 28.04.2006 Борзнянська РДА новим розпорядженням внесла зміни до свого попереднього рішення і продовжила приватній структурі термін користування цими землями лісового фонду з 5 до 10 років.

На сьогодні розпорядження землями лісового фонду знаходиться поза межами повноважень райдержадміністрацій. Окрім того, Земельний кодекс України забороняє  надання земель лісового фонду в користування приватним структурам.

Останні новини Чернігівщини

Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій

Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій 11:43

Проєкт “Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0” – це простір, створений для підтримки дівчат 14-16 років із різних куточків України у розвитку лідерських навичок, розуміння себе та світу навколо.

СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон

СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон 11:33

Контррозвідка Служба безпеки викрила на Чернігівщині зловмисника, який за вказівкою куратора з рф знищив військовий автомобіль, що використовувався для забезпечення підрозділів Сил оборони України та намагався втекти з країни.

У січні 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 946 мільйонів гривень податків та зборів 11:30

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень 2026 року надійшло 946 млн грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 111 млн грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

Можливості для розвитку: що пропонує громадам Чернігівщини «U-LEAD з Європою» у 2026 році 10:20

Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області представила головам громад регіону результати роботи за 2025 рік та окреслила нові можливості співпраці у 2026 році. Під час зустрічі йшлося про навчальні програми, консультаційну підтримку та нові ініціативи для розвитку громад.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:35

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.