Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 13:01:14

Замість провалу – смітник. ФОТОфакт

16.04.2015   09:14

На території «Комсомольського парку», що знаходиться в місті Чернігові між вулицями Пухова та Кільцева, під впливом ерозійних процесів утворився провал глибиною біля 5 метрів і довжиною біля 20 метрів, який несе загрозу руйнування як самого парку так і здоров’ю відпочиваючих мешканців.

Чернігівською міською радою у березні місяці поточного року було прийнято рішення щодо проведення робіт по ліквідації провалу ґрунту з метою запобігання його подальшого збільшення. З цією метою заступником міського голови Миргородським М.М. досягнуто домовленостей з комерційними структурами щодо безоплатної технічної допомоги для врегулювання питання.

Як відомо із засобів масової інформації було заплановано засипати провал залишками бетонних конструкцій, які утворились в результаті проведення робіт з реконструкції будинку по вулиці 50 років ВЛКСМ у місті Чернігові, та піщано-ґрунтовою сумішшю. Проте, документи щодо порядку виконання інженерно-будівельних робіт не розроблялись та не затверджувались в установленому законом порядку.

Однак, добра справа, розпочата міськими керманичами, геть зіпсована її недбалим виконанням. Як виявилося, засипання провалу проводиться не тільки залишками бетону та ґрунту, а й будівельним сміттям та просто побутовими відходами, зверху це все прикрито пнями викорчуваних дерев. Наслідками таких дій є псування і забруднення земель та негативний вплив на підземні водоносні горизонти, наслідки якого на даному етапі оцінити не можливо. Зазначеними діями порушено вимоги ст. 33 Закону України «Про відходи» та ст. 46 Закону України «Про охорону земель».

Тому постає питання – чому роботи по ліквідації провалу та рекультивації схилу «Комсомольського парку» перетворилися на просте засипання його різного виду відходами? Наскільки прийняті рішення будуть ефективними в інженерно-технічному плані та безпечними для навколишнього природного середовища?
Чи може, будівельники просто знайшли місце, куди можна «прилаштувати» своє сміття при мовчазній згоді Чернігівської міської ради?


Начальник інспекції Л.Г. Бурковський

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.