Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 березня, 11:56:57

Вдягни синє, блакитне, бірюзове - підтримай Міжнародний день інформування про аутизм! ФОТО. ВІДЕО

03.04.2015   11:17Агенцiя

Із таким закликом звернулися до чернігівців учасники флеш-мобу "Чернігів у блакитному".

Сині кульки, блакитні парасольки, дівчата та хлопці із синіми та блакитними деталями у одязі – в такий спосіб чернігівські активісти підтримали Міжнародний день поширення інформації про проблему аутизму.

За словами організаторів, кількість дітей з аутизмом у світі зростає з кожним роком і деякі фахівці висловлюють побоювання, що захворювання може перерости в епідемію: за останні 7 років значно зросла кількість дітей, які народжуються із аутизмом. Наприклад, у 2014 році за статистикою на 80 умовно-здорових дітей народжується одна дитина із такою хворобою.

- Сьогодні ми хочемо донести інформацію про аутизм, не як про хворобу, а як про особливість дитини. В цей ми говоримо про те, що можна жити з цією особливістю, можна бути свідомим громадянином та приносити користь суспільству. – розповідає керівник ЧММГО Міський Молодіжний Центр "Жменя" Регіна Гусак.

Вона також розповіла, що допомагати таким особливим дітям можна. Треба навчитися сприймати людину такою яка вона є, не звертаючи уваги на деякі її особливості: стереотипність у рухах, повторюваність дій.  Допомагати налагоджувати комунікації з іншими людьми.

- Точної кількості дітей, які страждають на аутизм в Чернігові та області, немає. Цю особливість лікарі діагностують з трьох років, але вже від народження є деякі прояви цієї особливості. У Чернігові у звичайних школах навчається 2 особливих учнів в інклюзивних класах, і одна дитина в області. Вони не відсторонені від спілкування з ровесниками та іншими дітьми, - каже Регіна Гусак.

Під час флеш-мобу вдалося поспілкуватися із батьками у яких особливі діти. Мама 7-річного хлопчика розповіла, що головне допомогти дитині у спілкуванні з оточуючим світом. Треба «увійти» в його світ та завоювати увагу дитини.

На жаль, наші батьки часто стикаються з проблемою відсутності інформації щодо практики роботи з дітьми з аутизмом, хоча у світовій практиці є багато успішних прикладів вдалої корекції цієї особливості.

Такі акції допомагають усвідомити пересічним громадянам, що люди з особливими потребами та особливим світом потребують уваги, розуміння та підтримки.

 

Довідка: 2 квітня Генеральна Асамблея ООН оголосила Міжнародним днем поширення інформації про проблему аутизму ще в 2007 році. День був встановлений для того, щоб підкреслити важливість допомоги аутистам для підвищення рівня їх життя. Символом цього дня вважається синій колір, бо це колір Всесвітньої організації аутизму Autism Speaks. Саме ця організація в 2005 році вперше організувала акцію на підтримку даної теми – акція називалася «Запали синім» ( Light It Up Blue ).

Оксана Стельмах

ВІДЕО Гармата ТВ

Останні новини Чернігівщини

Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³

Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³ 10:16

Безпека дітей у закладах освіти є важливою умовою організації освітнього середовища, що забезпечує збереження безперервності освітнього процесу.

Працівника КП «Теплокомуненерго» відзначено Подякою Прем’єр-міністра України 10:11

Начальника цеху КП «Теплокомуненерго» Руслана Гончаренка відзначено Подякою Прем’єр-міністра України. Він увійшов до числа 44 фахівців із Донецької, Херсонської, Чернігівської, Вінницької та Одеської областей, а також столиці, яких нагородили за роботу із забезпечення життєдіяльності громад в умовах повномасштабної російсько-української війни.

Підтримка ветеранів: робота, навчання, гранти 10:03

Служба зайнятості активно підтримує ветеранів та ветеранок, пропонуючи комплекс послуг для реінтеграції, а саме:

У Чернігові відбувся чемпіонат області з кікбоксингу ICKA: 170 спортсменів та формування збірної

У Чернігові відбувся чемпіонат області з кікбоксингу ICKA: 170 спортсменів та формування збірної 09:59

14 березня на базі Чернігівського національного педагогічного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка відбувся відкритий чемпіонат Чернігівської області з кікбоксингу ICKA серед дорослих, юніорів, юнаків старшого та молодшого віку, дітей старшого віку.

Поліція документує наслідки ударів росіян по Чернігівщині: троє людей поранені 09:56

Сьогодні вночі ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками.