Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 липня, 19:48:01

Громадяни мають право користаються додатковими процесуальними правами

30.03.2015   09:13Агенцiя

Громадяни мають право користаються додатковими процесуальними правами при проведенні досудового розслідування та судового розгляду у кримінальних провадженнях у сфері приватного обвинувачення.

Міською прокуратурою у поточному році здійснювалося процесуальне керівництво досудовим розслідуванням та підтримано держане обвинувачення під час розгляду Деснянським районним судом міста Чернігова кримінального провадження за обвинуваченням громадянина К у вчиненні злочину передбаченого ст. 185 КК України, а саме таємному викраденні чужого майна.

Даному мешканцю Чернігівщини за вчинення вищевказаного злочину призначено покарання у вигляді 100 годин громадських робіт.

Дане кримінальне провадження здійснювалося у формі приватного обвинувачення, оскільки вчинено членом сім’ї потерпілої особи.

Статтею 477 КПК України визначено, що кримінальні провадження у формі приватного обвинувачення можуть бути розпочаті лише на підставі заяви потерпілого щодо визначених у цій статті кримінальних правопорушень.

Таким чином, заява потерпілого є єдиним законним приводом для початку кримінального провадження у формі приватного обвинувачення. Якщо потерпілим є неповнолітня особа або особа, яка визнана в установленому законом порядку недієздатною чи обмежено дієздатною, або яка через хворобу, фізичні або психічні вади чи з інших поважних причин не може сама подати заяву, її може подати його законний представник.

Однією з особливостей даного виду кримінальних проваджень є можливість у потерпілого та його представника на стадії досудового розслідування у відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України відмовитися від обвинувачення. За результатами такої відмови кримінальне провадження за даним обвинуваченням підлягає закриттю.

Крім того, в кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення, відповідно до ч. 3, 5 ст. 469 КПК України в будь який момент після повідомлення особі про підозру і до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку, між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена угода про примирення.

Прокуратурою міста у поточному році у формі приватного обвинувачення за ст. 185 КК України направлено до суду та підтримано державне обвинувачення більше ніж у 11 провадженнях, значна частина з яких розглянута судами по угоді про примирення між потерпілим та обвинуваченим.

Таким чином, вищезазначені норми КПК України дають можливість вичерпати конфлікт між його учасниками на будь якій стадії кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові продовжують відновлення гуртожитку на Бобровиці: коли планують завершити роботи 17:09

Демонтують старе вимощення та планують ґрунт, аби зовсім скоро встановити новий покрив і надійноубезпечити фундамент від опадів. У Чернігові розпочався наступний етап реконструкції пошкодженого гуртожитку, що на вулиці Шевченка, 246а.

Повідомлено про підозру адміністраторці Viber-каналу, який допомагав уникати мобілізації 16:46

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 19-річній жительці Прилуцького району у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 КК України).

Ремонт дороги на вулиці Курсанта Єськова розділять на дві черги: коли планують розпочати? 16:07

Дорогу на вулиці Курсанта Єськова почнуть ремонтувати цьогоріч, а завершать наступного.

«Прозорість і підзвітність»: робоча група спільно з громадськістю аналізує закупівлі та розглядає корупційні випадки 15:36

У жовтні минулого року при обласній військовій адміністрації розпочала діяльність робоча група «Прозорість і підзвітність».

У Ніжині поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень знайомому 19:05

Оперативники Ніжинського райуправління поліції за сприяння працівників карного розшуку обласної поліції впродовж доби розшукали та затримали чоловіка, який під час сварки завдав ножового поранення своєму приятелю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини