Громадяни мають право користаються додатковими процесуальними правами
Громадяни мають право користаються додатковими процесуальними правами при проведенні досудового розслідування та судового розгляду у кримінальних провадженнях у сфері приватного обвинувачення.

Міською прокуратурою у поточному році здійснювалося процесуальне керівництво досудовим розслідуванням та підтримано держане обвинувачення під час розгляду Деснянським районним судом міста Чернігова кримінального провадження за обвинуваченням громадянина К у вчиненні злочину передбаченого ст. 185 КК України, а саме таємному викраденні чужого майна.
Даному мешканцю Чернігівщини за вчинення вищевказаного злочину призначено покарання у вигляді 100 годин громадських робіт.
Дане кримінальне провадження здійснювалося у формі приватного обвинувачення, оскільки вчинено членом сім’ї потерпілої особи.
Статтею 477 КПК України визначено, що кримінальні провадження у формі приватного обвинувачення можуть бути розпочаті лише на підставі заяви потерпілого щодо визначених у цій статті кримінальних правопорушень.
Таким чином, заява потерпілого є єдиним законним приводом для початку кримінального провадження у формі приватного обвинувачення. Якщо потерпілим є неповнолітня особа або особа, яка визнана в установленому законом порядку недієздатною чи обмежено дієздатною, або яка через хворобу, фізичні або психічні вади чи з інших поважних причин не може сама подати заяву, її може подати його законний представник.
Однією з особливостей даного виду кримінальних проваджень є можливість у потерпілого та його представника на стадії досудового розслідування у відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України відмовитися від обвинувачення. За результатами такої відмови кримінальне провадження за даним обвинуваченням підлягає закриттю.
Крім того, в кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення, відповідно до ч. 3, 5 ст. 469 КПК України в будь який момент після повідомлення особі про підозру і до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку, між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена угода про примирення.
Прокуратурою міста у поточному році у формі приватного обвинувачення за ст. 185 КК України направлено до суду та підтримано державне обвинувачення більше ніж у 11 провадженнях, значна частина з яких розглянута судами по угоді про примирення між потерпілим та обвинуваченим.
Таким чином, вищезазначені норми КПК України дають можливість вичерпати конфлікт між його учасниками на будь якій стадії кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.