Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 31 липня, 05:03:13

Прокуратура оскаржить рішення суду, прийняте всупереч інтересам громади Чернігова у спорі щодо правомірності вільного доступу до всіх рішень міської ради

30.03.2015   08:26

Прокуратурою Чернігівської області підготовлено апеляцію на прийняте 26 березня рішення місцевого суду, яким громаді Чернігова фактично відмовлено в праві бути обізнаною про рішення міської ради, прийняті з земельних питань.

Прокуратура наполягає на тому, що обов’язок міської ради як органу місцевого самоврядування оприлюднювати прийняті нею акти — як нормативні, так і ті, що відносяться до актів індивідуальної дії — прямо передбачений вимогами Законів України «Про доступ до публічної інформації» (ст.13, 14, 15) та «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст.59). Також, згідно їх норм, у разі наявності у розпорядника такої інформації офіційного веб-сайту вона оприлюднюється саме там.

Окрім того, інформація про рішення міської ради за своїм правовим статусом є публічною, тому будь-яке її приховування є порушенням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Підставою для таких однозначних висновків є, в тому числі, і рішення судів апеляційної інстанції за аналогічними позовами прокуратури м. Чернігова минулого року, які набрали законної сили. Тоді прокуратура вимагала оприлюднити сім рішень 33 сесії 6 скликання міськради та додатки до рішень її виконавчого комітету (2013 року), які не були доведені до громадськості.

Навіть після того, як суди, в тому числі апеляційний та касаційний, визнали позовні вимоги прокуратури законними, виконання цих судових рішень затягувалося півроку. Врешті-решт фактичне оприлюднення інформації відбулося у примусовому порядку в рамках Закону України «Про виконавче провадження».

Разом з тим, у подальшому окремі рішення міської ради з земельних питань (про продаж земельних ділянок, надання в оренду та ін.), знову приховувались від громадськості. Прокуратурою в рамках законодавства знову було заявлено до суду позов зобов’язального характеру з вимогою оприлюднити на офіційному веб-сайті www.chernigiv-rada.gov.ua дванадцять рішень 44 та 46 сесій 6 скликання (2014 року), які там відсутні. Також у позові йшлося про визнання протиправною бездіяльності Чернігівської міської ради в питанні оприлюднення прийнятих нею рішень.

Наразі суддя Деснянського суду м. Чернігова відхилив ці позовні вимоги. Не погоджуючись із таким рішенням, прокуратура оскаржить його до апеляційного суду і буде й надалі послідовно відстоювати в цьому питанні законні інтереси громадянського суспільства.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський район: рятувальники витягли собаку, яка впала у закинутий колодязь

Чернігівський район: рятувальники витягли собаку, яка впала у закинутий колодязь 20:19

29 липня о 16:37 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що неподалік с. Количівка Іванівської територіальної громади Чернігівського району до недіючого каналізаційного колодязя, глибиною близько 3-х метрів, потрапила собака.

Тренінговий центр поліції Чернігівщини навчає колег з усієї країни за канадською системою

Тренінговий центр поліції Чернігівщини навчає колег з усієї країни за канадською системою 20:17

Тренінговий центр поліції Чернігівщини провів чергові навчальні збори для інструкторів з особистої безпеки та фахівців у галузі тактичної підготовки з 18 областей України.

Рішення про передачу лісів територіальним громадам у числі прийнятих сьогодні депутатами обласної ради

Рішення про передачу лісів територіальним громадам у числі прийнятих сьогодні депутатами обласної ради 20:11

30 липня відбулося засідання п'ятої сесії обласної ради восьмого скликання, яке провела голова обласної ради Олена Дмитренко разом із своїм першим заступником Ніною Лемеш та заступником Дмитром Блаушем.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 7 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 7 нових випадків COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 30 липня в області зафіксовано 7 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 565 осіб 15:55

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 30 липня в області щеплено першою та другою дозою 146 820 людей.