Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 липня, 08:06:46

Прокуратура оскаржить рішення суду, прийняте всупереч інтересам громади Чернігова у спорі щодо правомірності вільного доступу до всіх рішень міської ради

30.03.2015   08:26

Прокуратурою Чернігівської області підготовлено апеляцію на прийняте 26 березня рішення місцевого суду, яким громаді Чернігова фактично відмовлено в праві бути обізнаною про рішення міської ради, прийняті з земельних питань.

Прокуратура наполягає на тому, що обов’язок міської ради як органу місцевого самоврядування оприлюднювати прийняті нею акти — як нормативні, так і ті, що відносяться до актів індивідуальної дії — прямо передбачений вимогами Законів України «Про доступ до публічної інформації» (ст.13, 14, 15) та «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст.59). Також, згідно їх норм, у разі наявності у розпорядника такої інформації офіційного веб-сайту вона оприлюднюється саме там.

Окрім того, інформація про рішення міської ради за своїм правовим статусом є публічною, тому будь-яке її приховування є порушенням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Підставою для таких однозначних висновків є, в тому числі, і рішення судів апеляційної інстанції за аналогічними позовами прокуратури м. Чернігова минулого року, які набрали законної сили. Тоді прокуратура вимагала оприлюднити сім рішень 33 сесії 6 скликання міськради та додатки до рішень її виконавчого комітету (2013 року), які не були доведені до громадськості.

Навіть після того, як суди, в тому числі апеляційний та касаційний, визнали позовні вимоги прокуратури законними, виконання цих судових рішень затягувалося півроку. Врешті-решт фактичне оприлюднення інформації відбулося у примусовому порядку в рамках Закону України «Про виконавче провадження».

Разом з тим, у подальшому окремі рішення міської ради з земельних питань (про продаж земельних ділянок, надання в оренду та ін.), знову приховувались від громадськості. Прокуратурою в рамках законодавства знову було заявлено до суду позов зобов’язального характеру з вимогою оприлюднити на офіційному веб-сайті www.chernigiv-rada.gov.ua дванадцять рішень 44 та 46 сесій 6 скликання (2014 року), які там відсутні. Також у позові йшлося про визнання протиправною бездіяльності Чернігівської міської ради в питанні оприлюднення прийнятих нею рішень.

Наразі суддя Деснянського суду м. Чернігова відхилив ці позовні вимоги. Не погоджуючись із таким рішенням, прокуратура оскаржить його до апеляційного суду і буде й надалі послідовно відстоювати в цьому питанні законні інтереси громадянського суспільства.

Останні новини Чернігівщини

 Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху

Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху 14:00

Співробітники Чернігівського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за фактом травмування хлопчика 2020 року народження внаслідок падіння з вікна багатоповерхівки. Малюка госпіталізовано до дитячої обласної лікарні.

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами 13:44

Тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також середньозважений тариф на послугу з управління побутовими відходами сьогодні, 22 липня, затвердив виконавчий комітет Чернігівської міської ради.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:34

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року 13:32

А це на третину більше відповідного показника минулого року, що свідчить про поступове відновлення виробничих потужностей та інфраструктури на Чернігівщині.

 Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 09:20

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини