Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 19:26:22

Нелегальна зброя – загроза суспільству

25.03.2015   16:02Агенцiя

Після революційних подій в країні та початку антитерористичної операції на сході держави зброя стала об’єктом гострої уваги всього суспільства та буденним явищем.

Безумовно, це вплинуло і на зростання вільного незаконного обігу зброї на мирній території держави.
Виникає запитання “що відбувається зі зброєю сьогодні?” і “як це вплине на суспільство завтра”?

Правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливської нарізної зброї - 25-річного віку, на холодну та пневматичну зброю - 18-річного віку. Порядок придбання  такої зброї детально регулюється Наказом Мністерства внутрішніх справ України № 622 від 21.08.1998 року.

Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за незаконний обіг вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, холодної зброї.

Однак зачасту громадяни не усвідомлюють відповідальності та вважають, що знайшовши або придбавши десь нелегально зброю, вибухівку, вони використовуватимуть її для самозахисту або просто зберігатимуть. Така самовпевненість інколи може призводити до невідворотних наслідків.

Так, 55-річний мешканець Чернігова незаконно виготовив кастет, який відноситься до холодної зброї та ходив з ним по місту. Зловмисник був затриманий працівниками міліції, коли серед білого дня розмахував кастетом, намагаючись таким чином налякати перехожих, з якими виникла суперечка.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження, обвинувальний акт у якому направлено до суду. То ж правопорушник постане перед судом.

Однак, необхідно зазначити, що особи, які вчинили злочин, пов'язаний з незаконним поводженням зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ст. 263 Кримінального кодексу України), звільняються від кримінальної відповідальності, якщо вони добровільно здали ці речі органам влади. При цьому добровільним здавання є тоді, коли воно вчинене за власною волею, незалежно від мотивів, однак не у зв’язку з тим, що органами влади виявлено факт зберігання відповідних предметів. Тому слід закликати громадян бути правосвідомими та у разі, якщо в них з тих чи інших причин опинилася нелегальна зброя, бойові припаси або вибухові речовини, здати їх до правоохоронних органів.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.