Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 жовтня, 08:09:19

Нелегальна зброя – загроза суспільству

25.03.2015   16:02Агенцiя

Після революційних подій в країні та початку антитерористичної операції на сході держави зброя стала об’єктом гострої уваги всього суспільства та буденним явищем.

Безумовно, це вплинуло і на зростання вільного незаконного обігу зброї на мирній території держави.
Виникає запитання “що відбувається зі зброєю сьогодні?” і “як це вплине на суспільство завтра”?

Правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливської нарізної зброї - 25-річного віку, на холодну та пневматичну зброю - 18-річного віку. Порядок придбання  такої зброї детально регулюється Наказом Мністерства внутрішніх справ України № 622 від 21.08.1998 року.

Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за незаконний обіг вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, холодної зброї.

Однак зачасту громадяни не усвідомлюють відповідальності та вважають, що знайшовши або придбавши десь нелегально зброю, вибухівку, вони використовуватимуть її для самозахисту або просто зберігатимуть. Така самовпевненість інколи може призводити до невідворотних наслідків.

Так, 55-річний мешканець Чернігова незаконно виготовив кастет, який відноситься до холодної зброї та ходив з ним по місту. Зловмисник був затриманий працівниками міліції, коли серед білого дня розмахував кастетом, намагаючись таким чином налякати перехожих, з якими виникла суперечка.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження, обвинувальний акт у якому направлено до суду. То ж правопорушник постане перед судом.

Однак, необхідно зазначити, що особи, які вчинили злочин, пов'язаний з незаконним поводженням зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ст. 263 Кримінального кодексу України), звільняються від кримінальної відповідальності, якщо вони добровільно здали ці речі органам влади. При цьому добровільним здавання є тоді, коли воно вчинене за власною волею, незалежно від мотивів, однак не у зв’язку з тим, що органами влади виявлено факт зберігання відповідних предметів. Тому слід закликати громадян бути правосвідомими та у разі, якщо в них з тих чи інших причин опинилася нелегальна зброя, бойові припаси або вибухові речовини, здати їх до правоохоронних органів.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 1033 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 1033 нових випадки COVID-19 19:48

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 жовтня в області зафіксовано 1033 нових випадки COVID-19.

Особи з інвалідністю з числа учасників АТО/ООС запрошуються до участі у соціальних проєктах «Професія для життя» та «Повернувся з АТО – повернись до життя» 14:34

З метою професійної орієнтації та набуття необхідних знань, соціалізації й адаптації до суспільства учасників АТО/ООС з інвалідністю, поліпшення фізичного та психологічного стану осіб з інвалідністю шляхом професійного навчання 04 листопада 2021 року заплановано початок реалізації двох всеукраїнських проєктів, спрямованих на підвищення рівня адаптації та соціалізації осіб з інвалідністю.

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 14:32

26 жовтня Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації буде проводитись комплексна технічна перевірка територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та учбових повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу 14:23

Заміна ділянки магістрального водопроводу діаметром 500 мм по вулиці Пушкіна від перехрестя з вулицею Гетьмана Полуботка до вулиці Коцюбинського виконується за планом і добігає кінця. Роботи виконуються силами КП «Чернігівводоканал».

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних 14:14

Через погіршення епідемічної ситуації, а саме збільшення рівня захворюваності на COVID-19 та випадків госпіталізації кількість звернень до швидкої допомоги зростає з кожним днем. Їх кількість доходить до тисячі на добу.