Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 жовтня, 06:49:58

Проблема однієї людини – "хвороба" всієї держави

25.03.2015   07:26Агенцiя

Наркоманія є «раковою пухлиною» нашого суспільства, оскільки щороку кількість осіб, що притягується до кримінальної відповідальності за злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів невпинно зростає.

Цифри вражають: щодня Чернігівським міськвідділом міліції реєструється за півдесятка кримінальних проваджень за фактом вчинення вказаних злочинів. Лише з початку року в місті засуджено 21 особа. Прокуратурою міста здійснюється процесуальне керівництво та підтримується державне обвинувачення у цих провадженнях.

Більшість людей, що потрапляють в орбіту кримінального переслідування, є хворими на наркоманію.
Вчинивши злочин один раз, ці особи в подальшому перебувають під контролем органів внутрішніх справ. І якщо вперше особу здебільшого засуджують умовно, то вдруге чи втретє реального строку покарання не уникнути.

Так, вироком Деснянського районного суду міста Чернігова від 11.02.2015 чернігівця визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України та призначено покарання у вигляді реального позбавлення волі на 3 роки 10 місяці. Особа є наркозалежною та проходить відповідне лікування. Проте закон не передбачає іншого шляху, окрім реального відбуття покарання.

Довідка: ст. 309 КК України передбачає відповідальність за незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів без мети збуту. Санкція ч. 2 цієї статті передбачає відповідальність за повторне вчинення злочину та безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 1033 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 1033 нових випадки COVID-19 19:48

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 жовтня в області зафіксовано 1033 нових випадки COVID-19.

Особи з інвалідністю з числа учасників АТО/ООС запрошуються до участі у соціальних проєктах «Професія для життя» та «Повернувся з АТО – повернись до життя» 14:34

З метою професійної орієнтації та набуття необхідних знань, соціалізації й адаптації до суспільства учасників АТО/ООС з інвалідністю, поліпшення фізичного та психологічного стану осіб з інвалідністю шляхом професійного навчання 04 листопада 2021 року заплановано початок реалізації двох всеукраїнських проєктів, спрямованих на підвищення рівня адаптації та соціалізації осіб з інвалідністю.

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 14:32

26 жовтня Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації буде проводитись комплексна технічна перевірка територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та учбових повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу 14:23

Заміна ділянки магістрального водопроводу діаметром 500 мм по вулиці Пушкіна від перехрестя з вулицею Гетьмана Полуботка до вулиці Коцюбинського виконується за планом і добігає кінця. Роботи виконуються силами КП «Чернігівводоканал».

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних 14:14

Через погіршення епідемічної ситуації, а саме збільшення рівня захворюваності на COVID-19 та випадків госпіталізації кількість звернень до швидкої допомоги зростає з кожним днем. Їх кількість доходить до тисячі на добу.