Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 червня, 05:02:51

Прокуратурою попереджено незаконне знищення частини ботанічного заказника

20.03.2015   09:35

Прокуратурою шляхом представництва інтересів держави в суді попереджено незаконне надання для фермерства земельних ділянок площею 150 га вартістю понад 2 млн грн у Талалаївському районі, частина яких є територією ботанічного заказника.

Чернігівський окружний адміністративний суд 16 березня своїм рішенням задовольнив позовні вимоги прокурора та скасував незаконне розпорядження райдержадміністрації про надання дозволу на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення цих земель.

Встановлено, що 150 га із земель запасу трьох сільських рад Талалаївського району області мали бути виділені для ведення фермерського господарства як рілля. У той же час, майже 40 га цієї площі є землями природно-заповідного фонду, а саме територією ботанічного заказника місцевого значення «Березовиця». На його території заборонено всі види господарської діяльності та користування рослинним і тваринним світом, що призводять до порушення природного стану заказника.

Взагалі, ведення фермерського господарства чинним законодавством не допускається на будь-яких землях природно-заповідного фонду. Окрім того, оскільки дана земельна ділянка знаходиться в межах ботанічного заказника і відноситься до особливо цінних земель, вона могла бути передана в користування виключно Кабінетом Міністрів України.

Останні новини Чернігівщини

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються

Оркестр “Філармонія”, Андрій Савчук, Владислав Назаренко: ХХ “Сіверські музичні вечори” продовжуються 19:51

11 червня 2021 року ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори”, присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, повернувся на сцену Чернігівського обласного філармонійного центру — втретє. Двічі його переривали наступи пандемії.

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів

Піротехніки ДСНС Чернігівщини знищили 65 вибухонебезпечних предметів 19:44

Аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухами боєприпасів часів минулих війн, загибелі й травмування людей від них

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 54 нових випадків COVID-19 19:37

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 12 червня в області зафіксовано 54 нові випадки COVID-19.

Форум медійників Чернігівщини: хто переміг у конкурсі "Медіа Че"? 11:20

11 червня, в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбувся традиційний обласний форум медійників Чернігівщини, приурочений до нещодавнього Дня журналіста.

Умови в'їзду до інших країн для українців 11:12

Триває сезон відпусток, тож нагадуємо, що через COVID-19 при відвідуванні популярних туристичних напрямків діє низка обмежень і вимог.