Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 06:11:47

Правоохоронці активізували протидію незаконному видобутку нафтопродуктів

17.03.2015   11:40Агенцiя

Працівники управління державної служби боротьби з економічною злочинністю та управління боротьби з організованою злочинністю УМВС в Чернігівській області викрили ділків, які забруднювали грунт в результаті кустарного видобутку нафтопродуктів.

Правоохоронці припинили незаконну діяльність ділків, які організували напівлегальну фірму, що видобувала рідкі вуглеводи (гас) на землях сільськогосподарського призначення.

До 2000 року на цій території розміщувалася база стратегічної авіації. В результаті техногенних аварій та розливів гасу під землею накопичилися значні об'єми нафтопродуктів, якими і зацікавилися ділки.

Підприємці пробили декілька десятків шурфів глибиною 10-20 метрів, з яких 70 найманих робітників вручну викачували пальне. За добу нелегали викачували до 3 тисяч літрів гасу. При цьому довкіллю завдано значної шкоди, верхній шар чорноземів забруднений нафтопродуктами.

Як повідомив тимчасово виконуючий обов'язки начальника УМВС України в Чернігівській області підполковник міліції Вадим Філашкін, в результаті спецоперації міліція затримала осіб, які здійснювали незаконний видобуток рідких вуглеводів. Вилучено близько 30 каністр з нафтопродуктами, пристосування для видобутку, а також понад півтонни гасу.

Заходи міліції з протидії підпільним «нафтовикам» набули системного характеру, правоохоронці не допустять поновлення цього незаконного бізнесу. Захист земель сільськогосподарського призначення знаходиться серед пріоритетів в роботі міліції Чернігівщини, адже область переважно аграрна.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 2391 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи для довкілля) - карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією знарядь і засобів заволодіння.

Триває досудове розслідування.
 

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини