Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 грудня, 14:30:35

Прокуратура перевірить сумнівні випадки звільнення від сплати виконавчого збору

16.03.2015   07:50Агенцiя

Прокуратурою Чернігівської області внесено апеляційну скаргу на судове рішення, яким скасовано постанову територіального органу Державної виконавчої служби про стягнення до Державного бюджету понад 30 000 грн виконавчого збору.

Моніторингом судових рішень у Єдиному державному реєстрі та вивченням матеріалів справи встановлено, що боржник виконав судове рішення про стягнення на користь фізичної особи боргу в розмірі понад 300 000 грн лише через 6 місяців після відкриття виконавчого провадження в органах ДВС м. Чернігова. Але після цього звернувся до суду з позовом щодо скасування постанови державного виконавця про стягнення з нього виконавчого збору.

Попри безпідставність позову, суд обрав позицію позивача та скасував оскаржувану постанову державного органу.

За приписами ч. 2 ст. 25 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець протягом трьох днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження та встановлює боржнику строк до семи днів для самостійного виконання судового рішення. У разі невиконання рішення в цей термін він на наступний день після закінчення встановленого строку розпочинає примусове виконання рішення. При цьому на підставі ст. 28 цього закону з боржника стягується виконавчий збір у розмірі 10% від суми, що підлягає стягненню.

У відповідності до положень Бюджетного кодексу України, виконавчий збір, стягнутий органами державної виконавчої служби, йде в дохід Державного бюджету України. Скасування постанов державних виконавців про його стягнення має негативні наслідки для бюджетної системи України в цілому.

Оскільки в цьому випадку внесення апеляційної скарги державним виконавцем не забезпечено, прокурором на захист інтересів держави здійснено вступ у справу на стадії апеляційного оскарження.

Враховуючи, що аналогічні порушення можуть мати місце і в інших справах, вивчення прокурорами ситуації на вказаному напрямі буде здійснюватись і надалі.

Останні новини Чернігівщини

В області проводитиметься державний моніторинг атмосферного повітря

В області проводитиметься державний моніторинг атмосферного повітря 13:25

Відповідна програма на 2021-2025 роки затверджена 30 листопада рішенням сесії обласної ради. Попередньо ініціатива пройшла процедуру погодження у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Робота є… у «Дружбі-Новій»

Робота є… у «Дружбі-Новій» 13:16

Наразі підприємству потрібні тракторист-машиніст та слюсар-ремонтник. Підприємство подало вакансії до Борзнянської районної та Ніжинської міськрайонної філій Чернігівського обласного центру зайнятості відповідно.Це потужне агропромислове підприємство агрохолдингу "Kernel" працює на території багатьох територіальних громад Чернігівщини, забезпечуючи роботою місцевих жителів.

м. Чернігів: рятувальники ліквідували пожежу маршрутного автобуса

м. Чернігів: рятувальники ліквідували пожежу маршрутного автобуса 13:10

2 грудня о 08:43 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про загоряння мікроавтобуса "Рута 20" в результаті зіткнення з тролейбусом по проспекту Перемоги напроти будинку 21 в обласному центрі.

На оздоровлення навколишнього середовища на Чернігівщині зібрали  понад 54 мільйони гривень

На оздоровлення навколишнього середовища на Чернігівщині зібрали понад 54 мільйони гривень 13:05

Про надходження екологічного податку платниками податків Чернігівщини за одинадцять місяців 2021 року інформує громадськість начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк.

 Обіг пластикових пакетів: яких змін очікувати українцям уже з 10 грудня

Обіг пластикових пакетів: яких змін очікувати українцям уже з 10 грудня 13:01

За тиждень в Україні вводиться в дію Закон № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Відтак з 10 грудня у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Ця норма не стосується біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду. До порушників вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини