Прокуратура Чернігівської області через суд повертає квартиру, яку напівсліпа літня жінка втратила в результаті обману
Прокуратурою області направлено до суду позов в інтересах 87-річної чернігівки, учасниці Великої Вітчизняної війни, яка є інвалідом II групи по зору, про визнання недійсним договору дарування її власної квартири сторонній особі.
Як з’ясувалося, майже не ходячу пенсіонерку, яка тривалий час потребує стороннього догляду, давно «задобрювала» жінка-двірник. Намагаючись увійти в довіру, вона приносила старенькій їжу, напої, на сміттєзвалищі знайшла доріжки і, так би мовити, облагородила житло.
Врешті-решт вона запропонувала літній жінці за такі добрі справи укласти договір довічного утримання, на що остання погодилася.
Підписуючи вдома у присутності нотаріуса угоду з дочкою двірнички, інвалід II групи по зору навіть подумати не могла, що ця молодиця так легко і швидко «заволодіє» її квартирою ще за її життя, оскільки насправді підписала договір безкоштовного дарування власного єдиного житла.
Пропозиція звільнити однокімнатну квартиру в привабливому районі міста надійшла незабаром.
Наразі фактичні обставини цієї справи досліджуються в рамках кримінального провадження.
Одночасні заходи представницького характеру прокуратурою вжито у зв’язку з необхідністю якнайшвидшого реального захисту інтересів обдуреної жінки-інваліда.
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).